تاریخ: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۰۴
کد خبر: ۲۳۷۰۰۳
‌می‌متالز - معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به وجود ۱۵۸۵ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های کشور، گفت: از این تعداد ۴۵۰ نقطه اصلاح و ایمن‌سازی شده است.

به گزارش می‌متالز، رضا اکبری با یادآوری این‌که مطابق دستور العمل سال ۹۶ کمیسیون سازمان راهداری ۱۵۸۵ نقطه حادثه خیر در کشور وجود دارد، اظهار کرد: از همان زمان برنامه ریزی برای اجرای طرح‌های رفع این نقاط آغاز شد که تاکنون حدود ۴۵۰ نقطه از آن فهرست ایمن سازی و اصلاح شده است.

وی افزود: این نقاط در کشور پراکنده است و تناسبی هم بین نقاط حادثه خیز و طول راه‌های استان‌ها نیست.

وی ادامه داد: اگرچه همه نقاط حادثه خیز ایمن سازی نشده اند، ولی در دوره جدید با توجه به دستور العمل سازمان ناچار به شناسایی دوباره نقاط حادثه خیز هستیم که البته کار‌های مقدماتی فهرست جدید از ابتدای سال آغاز شده و کار جمع بندی آن‌ها نیز تقریبا به پایان رسیده است و اطلاعات آن هم به کمیسیون راه‌های کشور گزارش شده است و پس از برگزاری چند جلسه فهرست جدید نهایی خواهد شد.

وی در خصوص سخنان وزیر راه درباره اصلاح تمام نقاط حادثه خیز تا سال آینده گفت: به طور قطع مد نظر وزیر نقاطی است که فهرست آن‌ها نهایی شده است و این نیازمند بودجه‌ای است که برای پیش بینی آن تدابیری اندیشیده شده است تا بتوانیم با تامین اعتبارت لازم در مدت ۲ سال آینده نقاط حادثه خیز را ایمن سازی کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده