تاریخ: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۲۶
کد خبر: ۲۳۷۰۰۹
‌می‌متالز - قیمت طلا پس از ریزش سنگینی که شب گذشته داشت، در معاملات امروز (سه‌شنبه) بازار جهانی اندکی بهبود یافت، اما به حدود یک هزار و ۸۰۸ دلار و ۷۱ سنت رسید که پایین‌ترین رقم در دو هفته اخیر است.

به گزارش می‌متالز، بهای هر انس طلا برای تحویل فوری در معاملات صبح امروز با ۰.۲ درصد افزایش، به یک هزار و ۸۰۸ دلار و ۷۱ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه ۲.۱ درصد سقوط کرد و به پایین‌ترین قیمت از پنجم نوامبر رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر انس طلا با ۰.۲ درصد افزایش، به یک هزار و ۸۰۹ دلار و ۱۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته ۴۵ دلار و ۳۰ سنت معادل ۲.۴ درصد کاهش یافت و در یک هزار و ۸۰۶ دلار و ۳۰ سنت بسته شده بود.

شاخص دلار پس از این که جو بایدن روز دوشنبه جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا را برای یک دوره چهار ساله دیگر برای این سمت انتخاب کرد و لائل برینارد را به عنوان نائب رئیس بانک مرکزی منصوب کرد، نزدیک به بالاترین رکورد ۱۶ ماه اخیر ایستاد. دلار قوی‌تر هزینه خرید طلا را برای خریداران غیرآمریکایی افزایش می‌دهد.

استفن اینس، از شرکای شرکت مدیریت دارایی SPI اظهار کرد: این انتصاب باعث تغییر گرایش ناگهانی به سمت تحکیم سیاست پولی نخواهد شد، اما سیاست جاری که طبق اشاره هفته گذشته مقامات بانک مرکزی آمریکا، تعدیل سریع‌تر برنامه خرید اوراق قرضه است، ادامه خواهد داشت.

ریچارد کلاریدا و کریستوفر والر، مقامات بانک مرکزی آمریکا روز جمعه اظهار کرده بودند تعدیل سریع‌تر برنامه خرید اوراق قرضه ممکن است در بحبوحه سرعت گرفتن احیای اقتصادی و رشد سریع‌تر تورم، مناسب باشد.

سرمایه‌گذاران همچنین به افزایش آمار ابتلا به کووید ۱۹ در بخش‌هایی از اروپا چشم دوخته‌اند که باعث وضع دوباره محدودیت‌هایی شده است. اینس در این باره گفت: افزایش دوباره ابتلا به کووید ۱۹ ممکن است باعث شود بانک‌های مرکزی از انتظارات برای افزایش نرخ‌های بهره عقب نشینی کنند و در چنین فضایی تقاضا برای طلا وجود خواهد داشت.

طلا با مقاومت در سطح یک هزار و ۸۳۰ دلار روبروست و روند قیمت این فلز ارزشمند ممکن است با سه انتصاب دیگر در بانک مرکزی آمریکا شکل بگیرد

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر انس نقره برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۲۴ دلار و ۳۲ سنت رسید. هر انس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد افزایش، به یک هزار و ۱۹ دلار و ۱۹ سنت رسید. هر انس پالادیم برای تحویل فوری ۱.۳ درصد افزایش یافت و یک هزار و ۹۷۹ دلار و ۹۶ سنت معامله شد.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی تجارت بین الملل (اگزیم نیوز)

عناوین برگزیده