تاریخ: ۰۴ آذر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۰۶
کد خبر: ۲۳۷۲۵۸
می متالز - عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس به شایعه اعطای وام ۵۰ تا ١٠٠ میلیون تومانی به سهامداران زیان‌دیده در بورس واکنش نشان داد.

به گزارش می‌متالز، عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس در واکنش به شایعه اعطای وام ۵۰ تا ١٠٠ میلیون تومانی به سهامداران زیان‌دیده در بورس، گفت: این پیشنهاد بار مالی زیادی دارد و تأمین چنین منابعی در قانون بودجه برای ارائه به سهامداران در نظر گرفته نشده است، بنابراین این پیشنهاد، قابلیت اجرا ندارد.

در روز‌های اخیر در خبری به نقل از محمد خدابخشی، نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات خبری درباره پیشنهاد وام قرض‌الحسنه‌ای بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان به سهامداران خرد زیان دیده در بورس منتشر شده بود که محسن علیزاده به ارائه توضیحاتی در این مورد پرداخت و گفت: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس چنین صحبتی را با رئیس سازمان بورس مطرح کرده است، اما این صحبت فقط در حد پیشنهاد بوده و اجرای آن غیر ممکن است.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس با بیان اینکه تاکنون ارائه چنین وامی به سهامداران در کمیسیون اقتصادی مجلس، هیأت مدیره سازمان بورس و شورای عالی بورس مورد بحث قرار نگرفته است، گفت: لازمه این اتفاق قرار گرفتن منابع مالی در اختیار مسوولان است، در صورتی که چنین مسأله‌ای غیر ممکن است.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده