تاریخ: ۱۹ دی ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۴۰
کد خبر: ۲۴۴۱۸۶
معاون توسعه شرکت گهرزمین عنوان کرد:
‌می‌متالز - کروشاوی گفت:شرکت گهر زمین مدتهاست در مورد نحوه تعیین یک استراکچرتوسعه و راه اندازی شهرک صنعتی ۵ هزار هکتاری فعالیت دارد.

به گزارش می‌متالز، اسماعیل کروشاوی، معاونت توسعه شرکت سنگ آهن گهرزمین با اشاره به طرح‌های توسعی‌ای شرکت گفت: شرکت گهر زمین مدتهاست در مورد نحوه تعیین یک استراکچرتوسعه کار کرد. تا در کنار این شعار، گهرزمین به یک شرکت معدنی و صنعتی تبدیل شود و علاوه بر تهیه مواد معدنی و تبدیل آن به گندله و کنسانتره یک قدم فراتر رفته و بتواند از سنگ تا آهن فرآوری داشته باشد.

وی افزود: بر اساس این اهداف  ساختار مناسبی تعریف شد. ما در یک منطقه وسیع‌تر از سیرجان که با ترافیک صنعتی و جمعیتی، چالش‌های اجتماعی  و مسائل سکونت، مسائل گرانی، مسکن دست و پنجه نرم می‌کند؛ وارد عمل شدیم. بر این اساس سه منطقه  سیرجان، بندرعباس و بردسیر برای توسعه کاندیدا شدند.

وی اظهار کرد: مشخص شد یکی از دلایل انتخاب این مناطق، مسائل اشتغال مردم و لزوم توسعه یافتگی آنهاست بر این اساس سندی در وزارت صنایع تنظیم  و کلیه مسئولین قضایی، استانی و صنعتی آن را امضا کردند.

کروشاوی تصریح کرد: بر اساس این سند یک شهر صنعتی جدید به وسعت ۵ هزار هکتار در حال تاسیس  است که باعث رونق  شهر بردسیر می‌شود و با توجه به فاصله کم  آن با شهر کرمان موجب می‌شود تا کرمانی‌ها سهم خود را از این اشتغال به دست آورند.

کروشاوی خاطرنشان کرد: نتیجه این تقسیم بندی آن شد که اگر موضوعات حمل و نقل در شهر  بندرعباس به عنوان یک مزیت محسوب می‌شود.

معاون توسعه شرکت گهرزمین عنوان کرد:، اما موضوع انتخاب زمین در آنجا یک عیب است در ضمن زمینی که برای توسعه ساختاری در نظر داشتیم نزدیک به ۵ هزار هکتار وسعت دارد این هدف در بندرعباس محقق نمی‌شد از طرفی تمام این سند به نام گل گهر و گهرزمین است که باید به صورت مشترک  آن را به سرانجام برسانند و در صورت انتخاب شهر بندرعباس، این دو شرکت باید سرمایه خودشان را به آن جا منتقل می‌کردند.

وی در ادامه افزود: بر این اساس انتخاب اول ما برای توسعه پروژه شهر بردسیر قرار گرفت تا بتواند مسائل مربوط به اشتغال، مسائل اجتماعی رعایت محیط زیست، چالش ازدحام و ترافیک صنعت متقاضیان کار را جوابگو باشد.

عناوین برگزیده