تاریخ: ۲۰ دی ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۴۷
کد خبر: ۲۴۴۳۸۲
اکبری تالارپشتی:
‌می‌متالز - رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: باتوجه به سهام اندک دولت در در ایران خودرو (۶٪) و سایپا (۱۷٪) دخالت‌های وزیرصمت در عزل و نصب‌های مدیران ارشد این دوخودروساز وجهه قانونی ندارد و کمیسیون صنایع و معادن برخورد قانونی خواهد کرد.

به گزارش می‌متالز، عزت اله اکبری تالارپشتی درباره دخالت‌های وزیر صمت در دو خودروسازی بزرگ کشور، گفت: باتوجه به سهام اندک دولت در در ایران خودرو (۶٪) و سایپا (۱۷٪) دخالت‌های وزیرصمت در عزل و نصب‌های مدیران ارشد این دوخودروساز وجهه قانونی ندارد و کمیسیون صنایع و معادن برخورد قانونی خواهد کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: بنده مکرر به وزیرصمت جناب فاطمی امین تذکر داده ام، به این دو خودروساز بزرگ همچون گذشته به منزله حیات خلوت دولت نگاه نکنید، این نگاه مغایر بامنافع ملی و قواعد درست اداره یک بنگاه اقتصادی است.

وی اضافه کرد: عدم دخالت دولت در این دوخودروساز، موجب شکوفایی استعداد‌هایی می‌شود که از درون و برون می‌توانند به این‌ها کمک کنند، دولت باید دراصلاح ساختار سایپا و ایران خودرو کمک کند، تا در شرایط مساوی با خودروسازان بخش خصوصی بتواند رقابت کنند.

این نماینده مرد در مجلس یازدهم ادامه داد: آنچه که تاکنون بوده، نادیده گرفتن ظرفیت‌ها و توان بالای فنی و مدیریتی داخلی این دو خودرو ساز از طرف دولت بوده که همواره نگاه دستوری و هزینه ساز بوده، و موجب نارضایتی مردم شده، در هر صورت وقتی وزیر صمت با کمک کمیسیون صنایع ومعادن و رای نمایندگان مجلس موفق به اخذ رای اعتمادشده، خودش را بی نیاز از مشورت با مجلس و کمیسیون نداند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: موفقیت وزیر صمت در بخش عظیم صنعت، معدن و خدمات وابسته که موتور حرکت اقتصاد کشور است، در گرو مشورت و همکاری مجلس و اعتنا به نظرات دلسوزانه نمایندگان محترم است.

منبع: خبرگزاری مجلس شورای اسلامی (خانه ملت)

عناوین برگزیده