تاریخ: ۲۱ دی ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۵۳
کد خبر: ۲۴۴۵۶۶
حاجی بابایی با اشاره به اظهارات وزیر بهداشت مبنی بر عدم کفایت منابع بودجه برای حوزه درمان؛
‌می‌متالز - رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، نشست هم‌اندیشی امروز صبح مجلس با حضور عین‌اللهی وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو را برای بررسی آثار و تبعات حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی برگزار شد.

به گزارش می‌متالز، حمیدرضا حاجی بابائی رئیس نشست هم‌اندیشی نمایندگان برای اجرای سیاست‌های کلی نظام، در تشریح جلسه امروز صبح (سه‌شنبه ۲۱ دی ماه) این هم‌اندیشی گفت: نمایندگان در این نشست از ساعت شش و نیم تا هشت صبح با حضور عین‌اللهی وزیر بهداشت و درمان و دارابی رئیس سازمان غذا و دارو موضوع حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی حوزه دارو و تجهیزات پزشکی و سیاست‌های دولت برای حمایت از مردم در این خصوص را بررسی کردند.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: دغدغه و سوال بسیار مهم نمایندگان از عین‌اللهی در این نشست این بود که در صورت حذف ارز ترجیحی آیا وزارت بهداشت و درمان با مبلغ ریالی که در بودجه سال ۱۴۰۱ برای حوزه قرار داده شده است، می‌تواند ضمن کنترل قیمت دارو و تجهیزات پزشکی از بیماران بویژه بیماران مزمن حمایت کند.

وی با بیان اینکه با حدف ارز یارانه‌های در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان در اختیار دولت قرار خواهد گرفت، اظهار کرد: یکی از سوالات نمایندگان از عین‌اللهی این بود که دولت چه میزان منابع درآمدی در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار دهد تا این وزارتخانه بتواند وضعیت دارو و درمان را کاملا تثبیت شده نگاه دارد تا آسیبی از این ناحیه به مردم و بویژه بیماران وارد نشود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس تصریح کرد: وزیر بهداشت گزارش‌هایی را در این خصوص ارائه و اعلام کرد، بودجه قرار داده شده در لایحه دولت برای سال آینده در این حوزه کافی نیست. براین اساس تا زمانی که نمایندگان به قطعیت و یقین نرسند که حذف ارز ترجیحی مشکلی را برای مردم ایجاد نخواهد کرد، کماکان وضعیت موجود را حفظ خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری مجلس شورای اسلامی (خانه ملت)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده