تاریخ: ۲۴ دی ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۲۷
کد خبر: ۲۴۴۸۴۰
نتایج یک نظر سنجی؛
‌می‌متالز - نظر سنجی سازمان غیرانتفاعی و گروه تحقیقاتی مستقر در نیویورک موسوم به هیات کنفرانس (Conference Board) نشان می‌دهد که افزایش قیمت‌ها و تورم به نگرانی مدیران در جهان تبدیل شده و حتی در برخی مناطق این نگرانی بیشتر از بیماری کرونا است.

به گزارش می‌متالز، نتایج نظرسنجی از حدود یک هزار و ۶۰۰ مدیر شرکت‌های مختلف جهان نشان می‌دهد که تورم اکنون پس از کمبود نیروی کار در رتبه دوم فهرست مهم‌ترین نگرانی‌ها قرار دارد، در حالی که در سال گذشته رتبه ۲۲ را داشت.

نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد که ۵۵ درصد از این گروه (مدیران جهانی) پیش بینی می‌کنند تا اواسط سال ۲۰۲۳ یا پس از آن جهان شاهد فشار‌های ناشی از افزایش قیمت باشد.

براساس داده‌های منتشر شده از سوی دولت آمریکا، قیمت کالا برای مصرف کننده در این کشور در سال ۲۰۲۱ با سریع‌ترین سرعت در چهار دهه اخیر افزایش یافت.

جروم پاول رئیس فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) در ابتدا فشار‌های قیمت گذاری را نتیجه مشکلات زنجیره‌ای تامین گذرا توصیف کرده بود که انتظار می‌رفت نسبتاً سریع کاهش یابد، اما با ادامه فشار‌های تورمی وی از مواضع خود عقب نشینی کرد و فدرال رزرو در حال آماده شدن برای افزایش نرخ بهره در سال جاری برای کاهش افزایش قیمت‌ها است.

در حال حاضر تورم به عنوان مهمترین نگرانی در میان مدیران اجرایی اروپایی قرار دارد، اما در چین چهارم و در ژاپن بالای ۱۰ قرار دارد.

در چین و ژاپن هم اکنون اختلالات مرتبط با همه گیری کووید-۱۹ به عنوان نگرانی اصلی رتبه بندی شده است.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی تجارت بین الملل (اگزیم نیوز)

عناوین برگزیده