تاریخ: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۴:۵۳
کد خبر: ۲۵۶۹۱۹
مدیر روابط عمومی شرکت چادرملو:
‌می‌متالز - مدیر روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با بیان اینکه کارگران ستون اصلی ایجاد رشد و پیشرفت در توسعه چادرملو هستند، گفت: ما شعار اول ایمنی بعد کار را به معنای واقعی در مجتمع‌های معدنی و صنعتی سرلوحه امور قرار داده ایم.

به گزارش می‌متالز، حسین طالبی مدیر روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در حاشیه بازدید خبرنگاران از شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: کارگران ستون اصلی ایجاد رشد و پیشرفت در توسعه چادرملو هستند. کارگران با تمام توان خود در جهت توسعه و پیشرفت در سنگر‌های تولید و صنعت تلاش می‌کنند.

مدیر روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو اظهار کرد: از مهمترین اقداماتی که با مدیریت عالی شرکت چادرملو انجام می‌شود، رسیدگی به موضوع معیشت کارگران است؛ در این شرکت علاوه بر توجه به زندگی کارگران اقداماتی در زمینه مسائل بهداشتی، ایمنی در کار و ارائه کمک هزینه‌های مناسب در دوره‌های مختلف علاوه بر حقوق دریافتی که در قانون پیش‌بینی شده انجام می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین تلاش می‌شود امکانات و تسهیلاتی ارائه شود تا بتوان در شرایط کنونی که مردم با مشکلات اقتصادی روبه‌رو هستند، بخشی از این مشکلات از روی دوش کارگران برداشته شود.

طالبی با بیان اینکه ساخت واحد مسکونی برای کارگران پیش‌بینی شده و تعاونی‌هایی برای تحقق این مهم تشکیل شده که امیدواریم با مساعدت مسوولان منطقه زمین مناسب ساخت مسکن در اختیار قرار گیرد تا با تامین مسکن شهری موجب آسایش خاطر خانواده‌های کارگران چادرملو شود.

مدیر روابط عمومی شرکت چادرملو، اضافه کرد: علاوه بر این از زمان شروع شیوع ویروس کرونا تمام امکانات بهداشتی و درمانی اعم از آزمایش، خدمات درمانی برای کارگران و خانواده آن‌ها به صورت رایگان ارائه می‌شود، سبد‌های کمک معیشتی نیز در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد تا بتوان به نوعی مشکلات اقتصادی کارگران را رفع کرد.

طالبی درباره بیمه کارگران نیز توضیح داد: بیمه به صورت کامل مصرح در قانون اجرا می‌شود؛ از آنجا که بخش اعظم نیرو‌ها پیمانکاری هستند آن‌ها نیز مکلف به تبعیت از قوانین کار می‌باشند.

وی تصریح کرد: فروشگاه‌های تعاونی برای رفاه کارگران ایجاد شده که می‌توانند وسایل مورد نیاز خود را از این فروشگاه‌ها تأمین کنند و هزینه آن را به صورت اقساط و با کمترین سود پرداخت کنند به طوری که نیاز نباشد مایحتاج روزانه، لوازم خانگی برای جهیزیه و … را از بیرون تهیه کنند.

طالبی درباره شرایط ایمنی کارگران نیز افزود: ما شعار اول ایمنی بعد کار را به معنای واقعی در مجتمع‌های معدنی و صنعتی سرلوحه امور قرار داده ایم و علاوه بر مراقبت‌های فیزیکی، تلاش می‌شود با مراقبت‌های پیشگیرانه و برگزاری دوره‌های آموزشی به صورت متوالی و تامین تجهیزات لازم ضریب ایمنی را افزایش دهیم.

مدیرروابط عمومی شرکت چادرملو تصریح کرد: در صورت بروز حادثه در شرکت در اولین فرصت و براساس توان شرکت و بنا به دستورات هیئت مدیره و مدیرعامل بهترین امکانات و تجهیزات تامین خواهد شد همچنین در طول درمان به خانواده کارگران رسیدگی کامل می‌شود.

وی درباره افزایش حقوق کارگران در سال جدید گفت: موضوع افزایش حقوق کارگران با دستور مدیر عامل شرکت و طبق دستورالعمل وزارت کار به تمام پیمانکاران ابلاغ و در حال اجرا می‌باشد.

‏‎طالبی افزود: تاکید هیئت مدیره و مدیرعامل مجموعه توجه به کارگر به عنوان عنصر اصلی تولید است چرا که اگر به مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کارگران توجه نشود راندمان پایین خواهد آمد.

وی درباره استفاده از ظرفیت دانش بنیان‌ها نیز توضیح داد: در سال‌های اخیر یکی از موضوعاتی که مدنظر شرکت قرار گرفته حرکت به سمت بهره گیری از تکنولوژی‌های نوین است که در همین راستا همکاری‌های مستمری با دانشگاه‌های فنی و تخصصی کشور از جمله امیرکبیر انجام گرفته در این دانشگاه مرکز نوآوری و تکنولوژی چادرملو ایجاد شده که افراد صاحب طرح، ایده و خلاقیت می‌تواند به این مرکز مراجعه کرده و به منظور افزایش بهره وری، ایده خود را ارائه دهند.

وی درباره اقدامات مجموعه چادرملو در خصوص کاهش آلودگی محیط زیست، گفت: اقدامات بسیاری در این زمینه انجام گرفته تا خروجی احتمالی آلوده زا کاهش در این راستا از فیلتر‌های مناسب و تجهیزات به روز استفاده می‌شود.

مدیر روابط عمومی شرکت چادرملو درباره مسوولیت‌های اجتماعی چادرملو گفت: برای تقویت زیرساخت‌هایی مانند آب، جاده، برق، بیمارستان، مرکز فرهنگی، درمانی، آموزشی و مذهبی و آنچه برای توسعه منطقه و آسایش مردم تلاش می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: طالبی ۹۰ درصد پرسنل مجموعه چادرملو از استان یزد هستند.

منبع: خبرگزاری شبستان

عناوین برگزیده