تاریخ: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۷:۱۶
کد خبر: ۲۵۷۸۰۶
‌می‌متالز - پس از عملکرد درخشان شرکت آهن و فولاد ارفع در فروش و صادرات طی سال ۱۴۰۰، فروردین ماه سال ۱۴۰۱ نیز برای این شرکت با رکوردشکنی همراه بود و رکورد‌های ماهانه تولید آهن اسفنجی و همچنین شمش فولادی جابه‌جا شد.

به گزارش می‌متالز، شرکت آهن و فولاد ارفع در فروردین ماه امسال رکورد‌های تولیدی خود را جابه‌جا کرد و گام بلندی را در جهت افزایش تولید و فروش محصول برداشت. رکورد‌های تولیدی به دست آمده برای ارفع در این ماه شامل ۸۵ هزار تن شمش فولادی و ۹۸ هزار تن آهن اسفنجی بودند.

رشد ۱۸ درصدی تولید فروردین ماه نسبت به سال گذشته

نمودار ۱ حاکی از آن است که شرکت آهن و فولاد ارفع در فروردین ماه سال ۱۴۰۱ توانست ۸۵ هزار و ۵۹ تن شمش فولادی تولید کند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال پیش، ۷ درصد رشد را نشان می‌دهد. این شرکت در فروردین ماه سال ۱۴۰۰، ۷۹ هزار و ۴۲۵ تن شمش فولادی تولید کرده بود.

ارفع در فروردین ماه سال جاری موفق به تولید ۹۸ هزار و ۶۷۲ تن آهن اسفنجی شده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، از رشد ۳۰ درصدی برخوردار بوده است. این شرکت در فروردین ماه سال قبل توانسته بود ۷۵ هزار و ۵۰۵ تن آهن اسفنجی تولید کند.

مجموع تولید شرکت آهن و فولاد ارفع در فروردین ماه امسال به ۱۸۳ هزار و ۷۳۱ تن رسید که این میزان در هم‌سنجی با مدت مشابه سال پیش، رشد ۱۸ درصدی را نشان می‌دهد. ارفع در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ توانسته بود ۱۵۴ هزار و ۹۳۰ تن محصول تولید کند.

رکوردشکنی ارفع در تولید آهن اسفنجی و شمش فولادی

فروش ۳۷ هزار تنی شمش فولادی

نمودار ۲ نشان می‌دهد که شرکت آهن و فولاد ارفع در فروردین ماه سال ۱۴۰۱ توانست ۲۸ هزار و ۶۵ تن شمش فولادی را در بازار داخلی بفروشد. این شرکت توانسته بود در فروردین ماه سال ۱۴۰۰، ۳۱ هزار و ۵۵۱ تن شمش فولادی را در بازار داخلی به فروش رساند. همچنین ارفع در نخستین ماه سال جاری موفق به صادرات ۹ هزار و ۹۲۶ تن شمش فولادی شده است.

مجموع فروش داخلی و صادراتی شرکت آهن و فولاد ارفع در فروردین ماه سال جاری به ۳۷ هزار و ۹۹۱ تن رسید که این میزان در هم‌سنجی با مدت مشابه سال پیش، رشد ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد. ارفع در فروردین ماه سال گذشته توانسته بود ۳۱ هزار و ۵۵۱ تن شمش فولادی در بازار‌های داخلی و صادراتی به فروش رساند.

رکوردشکنی ارفع در تولید آهن اسفنجی و شمش فولادی

کسب درآمد ۴۱۵ میلیارد تومانی ارفع از فروش داخلی

در نمودار ۳ مشاهده می‌شود شرکت آهن و فولاد ارفع از محل فروش شمش فولادی خود در بازار داخلی طی فروردین ماه سال ۱۴۰۱ توانست چهار هزار و ۱۵۸ میلیارد و ۶۱۵ میلیون ریال درآمد کسب کند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال پیش، رشد ۲۲ درصدی را نشان می‌دهد. این شرکت در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ موفق شده بود سه هزار و ۴۰۰ میلیارد و ۳۲۶ میلیون ریال درآمد داشته باشد.

همچنین شرکت آهن و فولاد ارفع در فروردین ماه امسال، یک هزار و ۳۵۵ میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال درآمد از فروش شمش فولادی در بازار‌های بین‌المللی کسب کرد.

کل درآمد فروش صادراتی و داخلی شمش فولادی شرکت آهن و فولاد ارفع در فروردین ماه سال جاری به پنج هزار و ۵۱۴ میلیارد و ۱۲۵ میلیون ریال رسید که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد ۶۲ درصدی برخوردار بوده است. این شرکت در فروردین ماه سال ۱۴۰۰، سه هزار و ۴۰۰ میلیارد و ۳۲۶ میلیون ریال درآمد کسب کرده بود.

رکوردشکنی ارفع در تولید آهن اسفنجی و شمش فولادی

نمودار ۴ نشان می‌دهد میانگین نرخ فروش شمش فولادی ارفع در فروردین ماه سال ۱۴۰۱ در بازار داخلی به ۱۳۴ میلیون و ۷۷۷ هزار ریال به ازای هر تن رسید که نسبت به فروردین ماه سال قبل با رشد قابل توجهی همراه شده است. این شرکت در فروردین ماه سال گذشته شمش خود را در بازار داخلی به نرخ ۱۳۱ میلیون و ۷۳۴ هزار ریال به ازای هر تن در بازار داخلی به فروش رسانده بود.

رکوردشکنی ارفع در تولید آهن اسفنجی و شمش فولادی

منبع: فلزات آنلاین

عناوین برگزیده