تاریخ: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۱:۵۶
کد خبر: ۲۵۷۹۳۵
معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو اعلام کرد؛
‌می‌متالز - معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو اعلام کرد: نخستین نشست هم اندیشی تبیین سیاست‌های استقرار انقلاب صنعتی چهارم در بخش معدن و صنایع معدنی، با حضور شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی برگزار می‌شود.

به گزارش می‌متالز، امیر خرمی شاد با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به تاثیرگذاری فناوری‌های نسل ۴ و افزایش رقابت پذیری شرکت ها، کاهش آلایندگی و افزایش ایمنی و در نهایت رشد سودآوری آنها، لازم است سیاستگذاری مناسبی برای هدایت شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی جهت استفاده هوشمند از مزیت‌های این فناوری صورت گیرد.

وی ادامه داد: همچنین، با توجه به لزوم حفظ ذخایر معدنی برای نسل‌های آینده و استفاده بهینه از این ذخایر، لازم است از فناوری‌های نوین در این حوزه بهره برد. با استقرار فناوری‌های مذکور، شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی مطابق با تغییرات بیرونی، توانمند شده و می‌توانند در راستای افزایش ارزش افزوده صنعتی، گام‌های موثری بردارند.

حضور شرکت‌های بزرگ زنجیره فولاد، مس و آلومینیوم در نشست

معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو خاطرنشان کرد: این سازمان با درک اهمیت موضوع یاد شده، نخستین نشست هم اندیشی را با هدف سیاستگذاری و هدایت شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی به این سمت، در تاریخ یکم خرداد ۱۴۰۱ برگزار می‌کند.

وی افزود: شرکت‌های بزرگ زنجیره فولاد، مس و آلومینیوم کشور در این نشست حضور خواهند داشت و از طریق ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز فناوری و استقرار آن‌ها در شرکت‌های بزرگ، مسیر برای استفاده سایر شرکت‌های کوچک و متوسط بخش معدن و صنایع معدنی در این حوزه هموار خواهد شد.

منبع: ایمیدرو

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده