تاریخ: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۲:۱۹
کد خبر: ۲۵۷۹۷۸
عباسپور نشست کمیسیون صنایع و معادن را تشریح کرد
‌می‌متالز - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد در کمیسیون متبوعش و ارجاع این طرح به کمیته مربوطه برای رفع ایرادات خبر داد.

به گزارش می‌متالز، روح اله عباس پور در تشریح نشست امروز (یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: نخستین دستورکار امروز کمیسیون، رای‌گیری برای درخواست‌های تحقیق و تفحص از سازمان گسترش و نوسازی صنایع معدنی ایران بود، که در نهایت طرح تحقیق و تفحص از ایمیدرو رد شد.

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی افزود: دومین دستورکار کمیسیون صنایع و معادن مجلس در نشست امروز ادامه بررسی طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار با حضور مسوولان دستگاه‌های اجرایی ذیربط بود؛ کلیات این طرح پیش از این در صحن علنی تصویب شده بود و طرح مذکور برای بررسی و اعمال نظرات نمایندگان دوشوری شد.

وی اضافه کرد: این طرح بر الزام تولیدکنندگان به عرضه ۱۰۰ درصدی کالا‌های مذکور در بورس تاکید دارد، به موجب آن، تولیدکنندگان می‌توانند مازاد نیاز داخل را صادر کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: از آنجا که اعضای کمیسیون صنایع و معادن و نمایندگان بخش خصوصی نظراتی برای اصلاح و رفع ایرادات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار داشتند، این طرح برای بررسی بیشتر به کمیته مربوطه ارجاع شد.

منبع: خبرگزاری مجلس شورای اسلامی (خانه ملت)

عناوین برگزیده