تاریخ: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۲:۳۳
کد خبر: ۲۵۸۰۱۲
در قالب وبینار و به میزبانی شرکت فولاد مبارکه؛
‌می‌متالز - وبینار «ارائه تجربیات فولاد مبارکه در زمینه کاهش مصرف آب» به میزبانی شرکت فولاد مبارکه در هتل ارم تهران در حال برگزاری است.

به گزارش می‌متالز، وبینار «ارائه تجربیات فولاد مبارکه در زمینه کاهش مصرف آب» به صورت حضوری و مجازی با حضور مهمانانی از انجمن صنفی نیروگاه‌ها در هتل ارم تهران در حال برگزاری است.

در این نشست سید امیر طباطبائیان، مدیر انرژی و سیالات شرکت فولاد مبارکه به همراه سجاد نادری، کارشناس فرایند انرژی و سیالات این شرکت به ارائه مباحث می‌پردازند.

تصفیه پساب‌های صنعتی و استفاده مجدد در صنعت، تصفیه پساب‌های شهری و استفاده مجدد در صنعت، تبدیل برج‌های خنک کن‌تر به هیبرید، بهسازی شیمیایی آب‌های صنعتی در فرایند تولید محور‌های اصلی این نشست است که به میزبانی شرکت فولاد مبارکه برگزار می‌شود.

گفتنی است فولاد مبارکه بزرگترین تولیدکننده ورق‌های فولادی تخت در خاورمیانه و شمال آفریقا با سهم حدود ۲۰ درصدی در MENA به شمار می‌رود که به عنوان بزرگترین تولید کننده آهن اسفنجی در جهان با ظرفیت ۱۱/۴ میلیون تن در سال سهم یک و نیم درصدی در تولید ناخالص داخی (GDP) کشور دارد و ارزش فعلی بازارشرکت فولاد مبارکه بیش از ۳/۰۰۰/۰۰۰ میلیارد ریال است. به همین واسطه دانش و تجربیات این شرکت در زمینه کاهش مصرف آب می‌تواند برای صنعت کشور راهگشا باشد.

از جمله طرح‌های این شرکت در زمینه مدیریت انرژی می‌توان به پروژه‌های احداث نیروگاه سیکل ترکیبی ۱۰۰۰ مگاواتی، اولین نیروگاه خورشیدی روی سطح آب در کشور به ظرفیت ۳۵ مگاوات، نیروگاه خورشیدی به ظرفیت ۵۴۰ مگاوات، نیروگاه بادی در استان سیستان و بلوچستان به ظرفیت ۱۰۰ مگاوات و نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی هرمزگان اشاره کرد.

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

عناوین برگزیده