تاریخ: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۳:۳۲
کد خبر: ۲۵۸۰۳۸
‌می‌متالز - مدیرعامل شرکت اتریشی اوام وی اعلام کرد که صنایع پتروشیمی اروپا به گاز روسیه نیاز دارند.

به گزارش می‌متالز، آلفرد اشترن اعلام کرد که اروپا برای تحریم عرضه گاز روسیه آماده نیست، زیرا اتحادیه اروپا به‌دنبال راه‌هایی برای محدود کردن عرضه است.

وی افزود: در حالی که اتحادیه اروپا به‌دنبال اقدام‌های جدی برای محدود کردن وابستگی خود به گاز روسیه است، گفت که اروپا اکنون برای تحریم عرضه گاز روسیه آماده نیست.

مدیرعامل اوام‌وی تصریح کرد: اروپایی‌ها برای تحریم آماده نیستند و درصورت اعمال باید با عواقب آن کنار بیاییند.

اشترن گفت: موضوعی که باید روشن شود این است که گاز آن‌ها از روسیه تأمین می‌شود نه از تولید در اروپا.

وی همچنین با بیان اینکه قطع گاز آثار گسترده‌ای بر اقتصاد خواهد داشت، افزود: خانوار‌ها به‌طور میانگین سالانه حدود ۲۰ درصد گاز مصرف می‌کنند و برای تولید انرژی به ۳۵ درصد و برای صنایع به حدود ۴۰ درصد گاز نیاز دارند.

در ۲۹ آوریل اعلام شد که اوام‌وی قصد ندارد تحویل گاز روسیه را قطع کند.

گزارش‌های رسانه‌ها حاکی از آن است که در صورت تأخیر کوتاه‌مدت در عرضه گاز روسیه، ممکن است از گاز تأسیسات ذخیره‌سازی برای خدمات‌رسانی به مصرف‌کنندگان استفاده شود.

چندی پیش دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین تأکید کرد که روسیه همیشه تأمین کننده قابل اعتماد انرژی بوده است و خواهد بود.

با این حال، هفته گذشته، روسیه عرضه گاز به لهستان و بلغارستان را به حال تعلیق درآورد، زیرا هر دو کشور از پرداخت هزینه گاز روسیه به روبل خودداری کردند.

پسکوف یادآور شد که پرداخت جدید بر اساس روبل برای گاز «باج‌خواهی» نیست، بلکه ضرورتی ناشی از تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه است.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در ماه آوریل دستوری را امضا کرد که بر اساس آن همه قرارداد‌های تحویل گاز با خط لوله به کشور‌های غیردوست باید به روبل پرداخت شود.

اتحادیه اروپا چهارشنبه هفته گذشته از بسته ششم تحریم‌های روسیه رونمایی کرد که قطع واردات نفت روسیه شامل آن است، با این حال، کشور‌هایی مانند مجارستان و اسلواکی از تحریم نفت روسیه حمایت نمی‌کنند، زیرا به شدت به منابع این کشور وابسته هستند.

منبع: کالاخبر

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده