تاریخ: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۵:۳۶
کد خبر: ۲۵۸۰۴۲
رئیس سابق کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران:
‌می‌متالز - رئیس سابق کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: دولت‌ها اگر می‌خواهند سیاستگذاری مناسبی برای توسعه زنجیره فولاد انجام دهند باید صحبت بخش خصوصی را بشنوند. منافع بخش خصوصی، منافع دولت و مردم است.

به گزارش می‌متالز، بهرام شکوری، رئیس سابق کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، در حاشیه دوازدهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز فولاد و سنگ آهن ایران، اظهار کرد: برگزاری همایشگاه‌های مختلف قطعا تاثیرگذار است. این همایش‌ها محلی است که بتوانیم سخنان و مشکلات خود را بیان کنیم و بیشتر از ظرفیت‌های یکدیگر با خبر شویم.

وی افزود: بعضا دولت‌ها در انجام امور کوتاهی می‌کنند، خودشان را عالم دانسته و احساس نیازی برای شنیدن این مطالب ندارند.

برای توسعه باید سخن بخش خصوصی شنیده شود

رئیس سابق کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: دولت‌ها اگر می‌خواهند سیاست‌گذاری مناسبی برای توسعه این بخش انجام دهند باید در این همایش‌ها شرکت کرده و صحبت بخش خصوصی را بشنوند. منافع بخش خصوصی، منافع دولت و مردم است.

شکوری افزود: امروز علاوه بر بخش معدن و صنایع معدنی، به صنایع میانی و پایین دستی هم فشار وارد می‌شود. نمونه آن هم عوارضی است که برای صادرات فولاد در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: پیش از این موارد، ما در کل زنجیره یک خانواده هستیم. اگر مشکلی برای یک عضو پیش آید در واقع مشکل برای کل اعضای خانواده رخ داده است.

رئیس سابق کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اظهار کرد: صادرات باید مورد حمایت قرار گیرد و برای آن مشوق در نظر گرفته شود، اما بر عکس دولت در راه آن مانع ایجاد کرده و عوارض دریافت می‌کند.

دولت پیش از تصمیم‌گیری نظر بخش خصوصی را بداند

شکوری گفت: با افزایش هزینه‌ها و قطع شدن‌هایی که در برق و گاز رخ می‌دهد، دولت نباید در شرایطی که قیمت‌ها تا حدی بهبود پیدا کرده، خود را شریک بخش خصوصی بداند.

رئیس سابق کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تاکید کرد: دولت‌ها باید پیش از تصمیم‌گیری نظر بخش خصوصی را هم بدانند.

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

عناوین برگزیده