تاریخ: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۶:۵۴
کد خبر: ۲۵۸۲۳۵
رئیس پلیس آگاهی خبر داد:
‌می‌متالز - رئیس پلیس آگاهی سیرجان از دستگیری ۳ سارق و یک مالخر مرتبط با آنان با کشف ۱۲ فقره سرقت آهن آلات از برخی کارخانجات این شهرستان خبر داد.

به گزارش می‌متالز، سرهنگ مجتبی جهانشاهی در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت آهن‌آلات و سیم کابل برق از انبار چند کارخانه متروکه و اماکن خصوصی در مناطقی از شهرستان سیرجان ماموران پلیس آگاهی با انجام پیگیری‌های تخصصی، ۳ متهم سابقه دار دخیل در این سرقت‌ها را شناسایی و آنان را به همراه یک خودرو پژو که از آن در انجام سرقت‌ها استفاده می‌کردند را دستگیر کردند.

وی بیان داشت: این سارقان در مواجهه با شواهد و مدارک موجود ضمن معرفی یک مالخر مرتبط با خود به ۱۲ فقره سرقت از کارخانجات و اماکن خصوصی اعتراف کرده‌اند و برخی اقلام مسروقه شامل درب و پنجره، آهن آلات، کابل برق، دریچه‌های فلزی آب و فاضلاب به ارزش ۲ میلیارد ریال از مخفیگاه آنان کشف شد.

سرهنگ جهانشاهی با بیان اینکه این متهمان افرادی سابقه دار بوده و به صورت باندی با یک خودروی پژو مکان‌های مورد نظر را شناسایی و شب‌ها اقدام به سرقت آهن آلات و کابل‌های برق مراکز صنعتی می‌کردند، از شهروندان به ویژه کارکنان شاغل در امر نگهبانی خواست نسبت به افراد و خودرو‌هایی که تردد و رفتار‌های مشکوکی دارند حساس باشند و ضمن بررسی‌های لازم این گونه موارد را به پلیس گزارش دهند.

منبع: پایگاه خبری سیرجان نیوز

عناوین برگزیده