تاریخ: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۷:۱۲
کد خبر: ۲۵۸۲۶۳
‌می‌متالز - بر اساس گزارش رسانه ها، غول نفتی عربستان سعودی یعنی شرکت آرامکو از نظر ارزش بازار جای اپل را گرفت و به بزرگترین شرکت جهان تبدیل شد.

به گزارش می‌متالز، رسانه‌ها با استناد به داده‌های مؤسسه رفینیتیو Refinitiv گزارش می‌دهند که غول نفتی عربستان سعودی یعنی شرکت آرامکو از نظر ارزش بازار جای اپل را گرفت و به بزرگترین شرکت جهان تبدیل شد.

این داده‌ها نشان می‌دهد ارزش بازار شرکت آرامکو در روز چهارشنبه به کمتر از ۲.۴۳ تریلیون دلار در برابر ۲.۳۷ تریلیون دلار ارزش اپل رسید.

بر اساس این گزارش، ارزش سهام اپل در معاملات روز چهارشنبه در ایالات متحده بیش از ۵ درصد کاهش یافت، در حالی که از زمان اوج ۱۸۲.۹۴ دلاری خود در ۴ ژانویه، نزدیک به ۲۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.

سرمایه گذاران در بحبوحه محیط ناپایدار اقتصادی، با افزایش نرخ بهره و تورم فزآینده و مشکلات زنجیره تامین، به سرعت سهام شرکت‌های فناوری را می‌فروشند.

از سوی دیگر، سهام و قیمت انرژی، عمدتاً به دلیل ترس از اختلال در عرضه به دلیل تحریم‌های غرب علیه روسیه پس از جنگ اوکراین، افزایش یافته است.

این امر باعث افزایش ارزش غول انرژی عربستان شد، به طوری که سهام آرامکو در حال حاضر تقریباً ۲۷ درصد در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است.

در پایان سال مالی ۲۰۲۱ در ماه مارس، این شرکت اعلام کرد که سود سال گذشته آن با جهش قیمت نفت بیش از دو برابر شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده