تاریخ: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۲:۵۷
کد خبر: ۲۵۸۳۶۹
‌می‌متالز - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب گفت: هشت هسته و یک واحد فناور در موضوعات آزاد و ۱۶ هسته و واحد فناور در مورد طرح‌های تخصصی سرای نوآوری فولاد در راستای حضور در رویداد ملی گام دوم شناسایی شده‌اند.

به گزارش می‌متالز، مهدی عباسقلی‌پور استفاده از امکانات آزمایشگاهی و تشکیل هسته‌های پژوهشی، کارگاهی، آزمایشگاهی و مستقل، اجرای رویداد چالش ویکند فولاد با مشارکت سرای نوآوری و مرکز رشد این دانشگاه در زمینه‌های توسعه فولاد و شرکت هسته‌های فناور (واحد‌های فناور) را ازجمله درباره برنامه‌ها و فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب به منظور حضور در رویداد ملی گام دوم دانست.

وی اظهار کرد: از بخش‌های صنایع مختلف فولاد و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های آزاد اسلامی و دولتی واقع در شهرستان بناب، حدود ۱۳ تیم حرفه‌ای در همایش ویکند فولاد به منظور حضور در رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب ادامه داد: اجرای رویداد ایده‌آرای «انگور و صنایع تبدیلی آن» و منتورینگ ایده‌های برتر برای معرفی به رویداد ملی گام دوم از دیگر فعالیت‌های انجام‌شده این دانشگاه است.

عباسقلی‌پور در پاسخ به این پرسش که چه تعداد گروه و زیرساخت پژوهشی، ایده و استارت‌آپ، شرکت‌های فناور و خلاق و ... توسط دانشگاه آزاد بناب برای معرفی به سامانه رویداد گام دوم شناسایی شده است، اظهار کرد: هشت هسته و یک واحد فناور در زمینه موضوعات آزاد و ۱۶ هسته و واحد فناور در مورد طرح‌های تخصصی سرای نوآوری فولاد در دبیرخانه رویداد گام دوم ثبت و از این تعداد طبق برنامه‌های سازمان مرکزی دانشگاه و تأیید نهایی تعدادی از طرح‌های برگزیده برای حضور در نمایشگاه ملی رویداد گام دوم معرفی خواهند شد.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب درباره اینکه در راستای تحقق شعار سال با عنوان «تولید دانش‌بنیان اشتغال‌آفرین» و تأکید دکتر طهرانچی در به‌کارگیری ظرفیت‌ها و اجرای برنامه‌ها بر اساس این شعار، توانمندی‌های واحد دانشگاهی بناب را چگونه می‌بینید؟ بیان کرد: تشویق هسته‌های فناور برگزیده از رویداد چالش ویکند برای راه‌اندازی واحد‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان با راهنمایی اعضای هیات علمی متخصص در حوزه مدیریت مالی و تجاری‌سازی شرکت‌های دانش‌بنیان و اجرای برنامه طرح پویش برای جذب دانشجویان فعال در مراکز صنعتی منطقه به منظور افزایش ظرفیت مهارت‌های علمی و معرفی دانشجویان علاقه‌مند به حوزه صنعت برای کسب مهارت‌های عملی و ایجاد مهارت‌های ارتباط با صنعت از توانمندی‌های این دانشگاه است.

اوایل آبان ۱۴۰۰ روح‌الله دهقانی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در آستانه چهلمین سالگرد فعالیت این دانشگاه، برگزاری رویدادی ملی با عنوان «گام دوم» را مطرح کرد و این پیشنهاد آذر ۱۴۰۰ در جلسه شورای دانشگاه مطرح و به تصویب اعضا رسید و به دنبال آن بخشنامه مربوط دی ۱۴۰۰ به رؤسای استانی دانشگاه در سراسر کشور ابلاغ شد تا همه یکدست برای این رویداد مهم آماده شوند.

رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی فرصتی است تا تیم‌های راه‌یافته به این رویداد، ایده‌های فناورانه و محصولات دانش‌بنیانی خود را به بزرگ‌ترین صنایع کشور، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شتاب‌دهنده‌های خصوصی و صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه برای جذب تسهیلات و سرمایه‌گذاری عرضه کنند.

رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی به منظور معرفی و ارائه تجهیزات، محصولات، دستاورد‌ها و فعالیت‌های حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه با هدف ارائه بستری برای ایجاد کسب و کار‌های نوپا و دانش‌بنیانی و فرصتی برای اشتغال‌آفرینی دانشجویان در چهلمین سالگرد راه‌اندازی این دانشگاه با شعار ۱۰۰۰ گروه پژوهشی و زیرساخت، ۱۰۰۰ ایده و استارت‌آپ و ۱۰۰۰ شرکت فناور و خلّاق برنامه‌ریزی شده است.

رویداد ملی گام دوم از هشتم تا ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ به مدت چهار روز در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران برگزار و بخشی از فعالیت ۴۰ ساله دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه‌های مختلف آموزش و پرورش نیروی انسانی، فرهنگ، اقتصاد، علوم پزشکی، علوم مهندسی، علوم انسانی و ... عرضه خواهد شد.

منبع: آنا

عناوین برگزیده