تاریخ: ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۰:۵۹
کد خبر: ۲۶۲۹۹۳
‌می‌متالز - طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کنیم تا دیدی نسبت به درآمد‌های ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. به نقل از متال بولتن، در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۵۴۷.۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش ۲.۵ دلاری، معادل ۰.۴ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۵۶۱ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، تغییری نشان نمی‌دهد.

به گزارش می‌متالز، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته تغییری نداشت و اسلب در قیمت ۵۶۱ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۵۴۵ تا ۵۵۰ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت نسبت به قیمت‌های ۱۸ خرداد، حاکی از کاهش ۰.۴ درصدی است.

در بازار‌های صادراتی همچنان رقابت سنگینی بین فروشندگان خصوصاً در حوزه شمش و اسلب وجود دارد و این امر کاهش قیمت‌ها را درپی داشته است. سقف تاریخی قیمت بیلت صادراتی ایران ۷۳۰ دلار به ازای هر تن بود که در فروردین امسال این قیمت لمس شد. قیمت میانگین بیلت صادراتی ایران در حال حاضر نسبت به این سقف تاریخی، ۱۸۲.۵ دلار معادل ۲۵ درصد کاهش یافته است.

قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که در هفته گذشته قیمت اسلب صادراتی CIS بدون تغییر و ۵۶۰ دلار به ازای هر تن بود که همچنان پایین‌تر از قیمت اسلب صادراتی ایران است. قیمت شمش صادراتی CIS نیز از ۵۸۵ دلار به ازای هر تن به ۵۴۱ دلار رسید.

منبع: چیلان

عناوین برگزیده