تاریخ: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۴:۲۸
کد خبر: ۲۶۳۲۷۳
‌می‌متالز - شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش می‌متالز، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۵ میلیارد و ۸۱۳ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳ هزار و ۷۸۸ میلیارد تومان در بیش از ۴۱۷ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد هزار و ۲۸۶ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۴۷ هزار و ۲۴۸ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، ایران خودرو و ساپیا شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی پردیس، ملی صنایع مس ایران و مخابرات ایران با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۴ میلیارد و ۷۳۱ میلیون ورقه به‌ارزش ۱۲۷ هزار و ۹۲۲ میلیارد تومان در ۲۶۶ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۷ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۰ هزار و ۹۸۶ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی پلیمر آریا ساسول، تولید نیروی برق دماوند و سرمایه‌گذاری صبا تامین شد و در مقابل شرکت‌های سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی زاگرس و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده