تاریخ: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۷:۱۰
کد خبر: ۲۶۳۳۲۸
‌می‌متالز - دبیر شورای عالی مناطق آزاد با بیان اینکه در دولت گذشته تصمیمات مهم گرفته نشد، گفت: تمام تلاش دولت و سران قوا این است که مشکلات معیشت مردم به حداقل برسد.

به گزارش می‌متالز، سعید محمد در نشست شورای مدیران کل امور مجلس وزارتخانه ها، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی که با تاکید بر ضرورت تقویت تیم‌های اجرایی دولت، اظهار کرد: برای پیشبرد اهداف باید اقداماتی انجام شود که یکی از آن‌ها تقویت تیم‌های اجرایی در دستگاهاست.

وی با تاکید بر اینکه برای تحقق این هدف به همدلی مجلس با دولت نیاز داریم، افزود: در دولت گذشته هم تصمیمات مهم گرفته نشد و اجرای تصمیمات مهم را به دولت سیزدهم منتقل کردند. در شرایط اخذ این تصمیمات مهم اقتصادی وضعیت معیشت مردم به گونه‌ای است که اجرای این تصمیمات شاید قابل تحمل نباشد. اما تمام تلاش دولت با همکاری مجلس و سران قوا این است که این مشکلات به حداقل برسد و دولت سیزدهم راهی جز موفقیت ندارد.

وی با اشاره به تعامل بالای مجلس با دولت و شورای عالی مناطق آزاد افزود: در سند تحول دولت سیزدهم اشاره‌ای به مناطق آزاد نشده که باید هر چه سریع‌تر این ابهام رفع شود. س

وی با یادآوری این که یال گذشته برای اولین بار تراز تجاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مثبت شد، گفت: رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا اعلام کرده هیچ نگرانی بابت قاچاق کالا و ارز از مناطق آزاد نداریم. قاچاق کالا در جا‌های دیگری مانند کوله بری و ته لنجی است که باید به آن‌ها رسیدگی شود.

وی ادامه داد: موضوع واردات به مناطق آزاد با واردات از مسیر مناطق آزاد فرق دارد. در بسیاری از موارد واردات کالا برای سرزمین اصلی است، اما از درگاه مناطق آزاد رخ می‌دهد و ارتباطی به مناطق آزاد ندارد که نباید به پای مناطق آزاد نوشته شود. این جمله که مناطق آزاد درگاه واردات است اشتباه است.

وی بیان کرد: موضوع بسیار مهم دیگر این است که قوانین مربوط به مناطق آزاد به اجرا نرسیده است. ماده ۶۵ احکام دائمی برنامه توسعه کشور می‌گوید که تمام امورات اجرایی به جزو موضوعات امنیتی و انتظامی در مناطق آزاد باید به روسای مناطق آزاد واگذار شود، اما این قانون اجرا نشده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده