تاریخ: ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۴:۱۶
کد خبر: ۲۶۳۳۴۵
‌می‌متالز - رئیس اتحادیه مصالح فروشان همدان گفت: در روز‌های اخیر میزان افزایش خرید سیمان در همدان به دلیل نگرانی از احتمال قطعی برق و تاثیر آن بر گرانی سیمان افزایش داشته است.

به گزارش می‌متالز، محمد قاسم طاهری مقدم اظهار کرد: به نسبت سال گذشته میزان قیمت مصالح در استان افزایش داشته و همین امر موجب شده که میزان تقاضا برای خرید مصالح مختلف کاهش یابد و تقاضا و خرید مصالح از مصالح فروشان استان به نصف برسد و در بازار مصالح فروشان با رکود مواجه باشیم.

وی با بیان اینکه تفکیک مصالح شاخه‌های زیادی دارد و به هر یک از این‌مصالح، چون سیمان، گچ، بلوک و سفال، مصالح ساختمانی گفته می‌شود، افزود: آنچه که از آن به عنوان مصالح ساختمانی یاد می‌شود در سال اخیر و سال گذشته در شاخه‌های مختلف قیمتش متفاوت بوده است.

طاهری مقدم با اشاره به فعالیت ۱۲۰ واحد مصالح فروشی دارای پروانه کسب در سطح شهر همدان تصریح کرد: هر یک از واحد‌ها برای دو تا سه نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه رکود بازار در واحد‌های صنفی مصالح فروشان، تعطیلی و تعدیل نیرو در این واحد‌ها را به همراه خواهد داشت، خاطر نشان کرد: خوشبختانه از ابتدای سال تاکنون فعلا موردی از تعطیلی واحد‌های صنفی مصالح فروشان در شهر همدان نداشته‌ایم.

طاهری مقدم یاد آور شد: باتوجه به اجرای طرح مسکن ملی که دولت در نظر دارد در سال ۱۴۰۱ شروع کند تا در ساخت و ساز گشایشی پیش بیاید در این صورت قطعا بازار مصالح فروشی نیز رونق خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

عناوین برگزیده