تاریخ: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۴:۴۳
کد خبر: ۲۶۳۶۱۲
دارندگان ارز‌های دیجیتال بخوانند:
‌می‌متالز - در معاملات امروز بازار جهانی ارز‌های مجازی قیمت بیت‌کوین ۱۰.۶۰ درصد مثبت شد و هم اکنون هر واحد از این ارز دیجیتال ۲۰ هزار و ۵۲۶ دلار خرید و فروش می‌شود و سایر رمزارز‌ها نیز شرایط خوبی را دارند. آیا بیت‌کوین در خطر است؟ | بیت کوین ۱۰۰ هزاردلاری می‌شود؟ | الان زمان خرید بیت کوین است؟

به گزارش می‌متالز، بیت‌کوین از ده نوامبر ریزش خود را آغاز کرده است و چند ماه گذشته واقعاً برای سرمایه‌گذاران دردناک بوده است و قیمت بیت کوین به پایین‌ترین سطح از سال ۲۰۲۲ یعنی ۱۷۶۰۰ دلار سقوط کرد.

اما روز یکشنبه برای بیت‌کوین بهتر بود و این رمزارز توانست به محدوده ۱۹هزار دلار بازگردد و این روند امروز دوشنبه ۳۰ خردادماه مصادف با ۲۰ ژوئن نیز ادامه داشت و در معاملات امروز بازار جهانی ارز‌های مجازی قیمت بیت‌کوین ۱۰.۶۰ درصد مثبت شد و هم اکنون هر واحد از این ارز دیجیتال ۲۰ هزار و ۵۲۶ دلار خرید و فروش می‌شود، با وجود رشد امروز، اما قیمت بیت کوین نسبت به ۷ روز پیش ۱۶.۴۱ درصد منفی است.

همزمان با لغزش بیت کوین به سطح زیر ۱۹ هزار دلاری و عقب‌نشینی آن، اتریوم نیز به زیر سطح حمایت کلیدی خود یعنی هزار دلار سقوط کرد، اما اتریوم در زمان تنظیم این خبر رشد بهتری را نسبت به بیت‌کوین به ثبت رسانده و به بهای ۱۱۱۹ دلار معامله می‌شود که نشانگر افزایش ۱۵.۹۴ درصدی می‌باشد؛ اما نشان دهنده افت ۱۰.۹۴ درصدی قیمت دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار نسبت به ۷ روز گذشته است.

دیگر ارز‌های مطرح بازار نظیر کاردانو، ریپل، سولانا و دوج کوین هم به ترتیب ۵.۸۴، ۴.۷۸، ۱۴.۲۰ و ۶.۴۶ درصد مثبت شدند.


بازار نزولی تا ۲۰۲۶ ادامه خواهد داشت


چانگ‌پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیرعامل صرافی بایننس، نظر خود را درمورد زمستان ارز‌های دیجیتال بیان کرده و گفته است که انتظار دارد این زمستان طولانی باشد. او پیش‌بینی کرده است که رکود بازار ارز‌های دیجیتال احتمالاً حدود چهار سال، یعنی تا سال ۲۰۲۶ ادامه می‌یابد.

آیا بیت‌کوین در خطر است؟


در‌حالی‌که بسیاری از افراد در بازار از مرگ بیت‌کوین و بازار رمزارز‌ها سخن می‌گویند، مقایسه داده‌های تاریخی نشان می‌دهد که در گذشته نیز این میزان ریزش قیمتی و حتی بیش از این در بیت‌کوین رخ داده است و ریزش ۷۰درصدی بیت‌کوین درحال‌حاضر به معنای مرگ بازار نیست.

دلیل افزایش قیمت امروز ارز‌های دیجیتال


اندرو برنر، دبیر بخش درآمد ثابت بین‌المللی موسسه نشنال الاینس گفته که افزایش قیمت بیت کوین به احتمال زیاد ناشی از ورود پول سرمایه‌گذاران خرد در روز‌های پایانی هفته بوده است. در این زمان معمولا معامله گران حرفه‌ای در بازار حضور ندارند.

الان زمان خرید بیت کوین است؟


وی تأکید کرد: برخی خریداران فکر می‌کنند که الان زمان خوبی برای خرید بیت کوین است؛ چراکه بیت کوین به سطحی رسیده که جذابیت کوتاه‌مدتی را نشان می‌دهد.

قیمت بیت کوین تا پایان ۲۰۲۲ به ۱۰۰هزار دلار می‌رسد


آدام بک (Adam Back)، مدیرعامل شرکت بلاک‌استریم (Blockstream)، آینده روشنی را برای بیت کوین پیش‌بینی کرده و گفته است که قیمت این ارز دیجیتال تا پایان امسال به ۱۰۰،۰۰۰ دلار می‌رسد. به نظر او، اگر کمیسیون بورس آمریکا برنامه ETF بیت کوین شرکت گری‌اسکیل (Grayscale) را تأیید کند، روند صعودی این ارز دیجیتال آغاز می‌شود. از بین رفتن هم‌بستگی بیت کوین با بازار سهام و بازار‌های مالی سنتی، یکی دیگر از عواملی است که به نظر بَک باعث می‌شود قیمت این ارز دیجیتال امسال به ۱۰۰،۰۰۰ دلار برسد.

نقشه بازار ارز‌های دیجیتال امروز ۳۰ خردادماه ۱۴۰۱

آیا بیت‌کوین در خطر است؟ | بیت کوین ۱۰۰ هزاردلاری می‌شود؟ | الان زمان خرید بیت کوین است؟

قیمت ده ارز دیجیتال برتر

آیا بیت‌کوین در خطر است؟ | بیت کوین ۱۰۰ هزاردلاری می‌شود؟ | الان زمان خرید بیت کوین است؟

منبع: نبض بورس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده