تاریخ: ۰۱ تير ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۵:۲۸
کد خبر: ۲۶۳۶۸۵
‌می‌متالز - در سال تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین در راستای نیل به اهداف کلان شرکت و همسو با سیاست‌های کشور عزیزمان و با عنایت مدیرعامل شرکت در راستای استفاده بهینه از منابع داخلی، کاهش وابستگی به تولیدکنندگان خارجی به عنوان خط مشی اصلی این پروژه تعریف شد.

به گزارش می‌متالز، محمدرضا امین صبوری مدیر مهندسی تولید و توزیع برق در این خصوص گفت: با توجه به اینکه حجم بالایی ولو در واحد‌های این مدیریت، چه از نظر تنوع اندازه و چه از نظر تنوع فشار کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد، پیشنهاد تاسیس و تجهیز کارگاه سرویس و تعمیر ولو‌های صنعتی کارخانه ذوب آهن اصفهان از طرف پرسنل این مدیریت در نظام پیشنهادات ارائه و مورد استقبال قرار گرفت و به همین دلیل در این پروژه، مدیریت مهندسی تولید و توزیع برق پیش قدم شد و با همکاری شرکت مهندسی و پویش ساخت به صورت پایلوت، طرح را برای ولو‌های منتخب نیروگاه‌های حرارتی و مرکزی اجرا کرد.

وی افزود: مطالعات و امکان سنجی اجرای این پروژه توسط کارشناسان نیروگاه حرارتی همکاران ملک محمدی، سعیدی و جواهران انجام شد. این تیم کارشناسی پس از رایزنی‌ها و برگزاری جلسات هم اندیشی با کارشناسان شرکت مهندسی و پویش ساخت نقشه راه این پروژه را در قالب کار گروهی تدوین کردند. محور اصلی فعالیت این کارگاه، بازسازی و احیاء ولو‌های از رده خارج با استفاده از توان متخصصین داخلی و کمترین هزینه تعریف شد. با فعالیت کارگاه ولو از زمان آغاز پروژه صرفه جویی اقتصادی قابل ملاحظه‌ای برای کارخانه حاصل شده است.

عبدالرضا توکلی معاون تولید مدیریت تولید و توزیع برق نیز در ادامه خاطر نشان کرد: پیش از شروع کار این کارگاه، اکثر ولو‌های قابل سرویس و بازسازی در کارخانه اسقاط و ولو نو خریداری یا برای تعمیر برون سپاری می‌شد. در حال حاضر در بخش‌های مختلف با ولو‌های اسقاطی روبرو هستیم که با سرویس می‌توانند مجددا استفاده شوند. با پیگیری‌های صورت گرفته زیرساخت‌های سرویس ولو مهیا شده است و در گام بعدی تعمیرات ولو هم در این کارگاه انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: در حالی که برای رفع محدودیت‌های تولید برق در نیروگاه حرارتی، تصمیم بر خرید ولو‌های پروانه‌ای دیگ بخار گرفته شده بود، با تلاش و همراهی پرسنل تعمیرات نیروگاه حرارتی و تلاشگران کارگاه ولو با موفقیت سه عدد از این ولو‌ها سرویس و تحویل بهره بردار شدند. سرویس و بازسازی ولو دروازه‌ای ۱۰۰۰ آب سیرکوله نیروگاه حرارتی هم بخش دیگری از فعالیت این کارگاه است.

همکاران مدیریت تولید توزیع برق از همراهی و همدلی پرسنل تعمیرات نیروگاه‌ها و شرکت مهندسی و پویش ساخت ذوب آهن و تمام کسانی که برای موفقیت این پروژه صمیمانه تلاش کردند، قدردانی نمودند.

تاسیس و تجهیز کارگاه سرویس و تعمیر ولو‌های صنعتی کارخانه ذوب آهن اصفهان

منبع: ذوب آهن اصفهان

عناوین برگزیده