تاریخ: ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۹:۵۷
کد خبر: ۲۶۳۷۵۴
‌می‌متالز - روز دوشنبه ۳۰ خرداد ماه، قیمت مس در LME نسبت به روز معاملاتی پیشین، ۲۲۶ دلار کاهش یافت و به هشت هزار و ۸۷۵ دلار رسید.

به گزارش می‌متالز، قیمت مس در روز دوشنبه ۳۰ خرداد ماه در معاملات بورس فلزات لندن نسبت به روز جمعه ۲۷ خرداد ماه، ۲.۵ درصد معادل ۲۲۶ دلار نسبت به روز معاملاتی قبل از آن کاهش یافت و نسبت به هفته پیشین ۴.۵ درصد افت را تجربه کرد و به هشت هزار و ۸۷۵ دلار رسید. قیمت مس در روز جمعه ۲۷ خرداد ماه، ۹ هزار و ۱۰۱ دلار بود.

قیمت سه ماهه مس در معاملات دوشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۲.۶ درصد معادل ۲۳۵ دلار نسبت به روز معاملاتی قبل، کاهش و نسبت به هفته پیشین، ۴.۵ درصد افت داشته است.

روند قیمت و موجودی انبار مس در بورس فلزات لندن طی دو هفته اخیر در نمودار ۱ قابل مشاهده است. طبق این نمودار، موجودی مس در انبار‌های بورس فلزات لندن در روز دوشنبه ۳۰ خرداد ماه، با کاهش یک هزار تنی، از ۱۱۸ هزار و ۲۵ تن به ۱۱۷ هزار و ۲۵ تن رسیده است.

قیمت مس به کانال هشت هزار دلار برگشت


طبق نمودار ۲، روز دوشنبه ۳۰ خرداد ماه در بورس فلزات لندن، قیمت مس در شرایط بکواردیشن به سر می‌برد. اختلاف قیمت سه ماهه و نقدی در این روز، برابر با منفی ۱۰ دلار بر تن گزارش شده که نسبت به جمعه ۲۷ خرداد ماه با کاهش ۹ دلار بر تن همراه بوده است.

قیمت مس به کانال هشت هزار دلار برگشت

منبع: فلزات آنلاین

عناوین برگزیده