تاریخ: ۰۹ مرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۲:۲۹
کد خبر: ۲۶۹۲۰۶
‌می‌متالز - درحالی طبق مصوبه شورای پول و اعتبار نرخ سود سپرده‌های بانکی باید ۱۸ درصد باشد، به تازگی برخی بانک‌ها از جمله تعدادی از بانک‌های دولتی اقدام به افزایش این نرخ و پرداخت سود ۲۰ درصدی به سپرده‌های بانکی کرده‌اند.

به گزارش می‌متالز، به تازگی برخی بانک‌های دولتی و خصوصی در پاسخ به مشتریان برای افتتاح سپرده‌های جدید یا تمدید سپرده‌های قدیمی از افزایش نرخ سود سپرده خبر می‌دهند.

این بانک‌ها به مشتریان خود اعلام کرده اند که نرخ سود سپرده موقتاً به ۲۰ درصد افزایش یافته است؛ شعب یکی از بانک‌های دولتی در پاسخ به مشتریان درباره اینکه آیا این نرخ به میزان مشخصی از سپرده‌ها پرداخت می‌شود یا خیر می‌گوید: خیر، به تمام مبالغ سپرده گذاری شده نرخ سود ۲۰ درصد پرداخت می‌شود.

در شعب برخی دیگر از بانک‌ها وضعیت متفاوت است، یکی از بانک‌ها به مشتریان میگوید که نرخ سود پرداختی به سپرده‌های بالای ۱۰۰ میلیون تومان ۲۰ درصد است و زیر ۱۰۰ میلیون همان ۱۸ درصد قبلی!

مسوول این شعبه درباره اینکه نرخ سود از چه زمانی به ۲۰ درصد افزایش یافته است؟ می‌گوید: قبلاً هم در برخی از بازه‌های زمانی سپرده ۲۰ درصدی داشتیم؛ بستگی به تصمیم بانک دارد، ولی قبلاً هم در چند نوبت سپرده‌های جدید با نرخ ۲۰ درصد افتتاح می‌شدند.

این درحالی است که طبق مصوبات هزار و دویست و نود و هفتمین جلسه شورای پول و اعتبار نرخ سود علی‌الحساب سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار ما بین ۱۰ تا ۱۸ درصد تعیین شده است و بانک مرکزی بار‌ها در قالب بخشنامه‌هایی جداگانه از بانک‌ها خواسته است که نرخ‌های سود مصوب را رعایت کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده