تاریخ: ۰۹ مرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۳:۵۱
کد خبر: ۲۶۹۲۷۲
ابوالفضل خاکی در نشست هیات رئیسه اتاق قم
‌می‌متالز - رئیس اتاق قم با اشاره به حضور پاویون ایران در نمایشگاه قزاقستان و برگزاری نمایشگاه استان قم در این پاویون، گفت: استفاده از ظرفیت نمایشگاه‌های بین‌المللی در کشور‌های همسایه به رشد تجارت و توسعه صادرات کمک می‌کند.

به گزارش می‌متالز، رئیس اتاق قم گفت: طی دیداری با رایزن بازرگانی سفارت ایران در تاشکند (ازبکستان) ضمن تأکید بر تقویت روابط تجاری، در خصوص اقدامات مناسب میان دو کشور ازجمله لغو روادید، افزایش خطوط پروازی، رفع مشکلات و موانع موجود در حوزه حمل‌ونقل و سرمایه‌گذاری‌های مشترک مباحثی مطرح و مشخص شد که نقطه مشترک‌های میان دو کشور می‌تواند منجر به بهره‌گیری از ظرفیت‌ها در راستای ارتقای تجارت بین دو کشور باشد.

ابوالفضل خاکی در نشست هیات رئیسه اتاق قم، با اشاره به اهمیت روابط ازبکستان و جمهوری اسلامی، بر ضرورت گسترش همکاری در عرصه‌های مختلف به‌ویژه ارتقای سطح مبادلات اقتصادی و توسعه روابط تأکید کرد.

قزاقستان مقصد جدید کالا‌های صادراتی ایرانی

در ادامه این نشست، عضو هیات نمایندگان اتاق ایران گفت: حضور پاویون ایران در نمایشگاه بین‌المللی قزاقستان فرصت خوبی است که در سفر اخیر به قزاقستان و اقدامات انجام شده تصمیمات لازم برای حضور استان قم در این پاویون اتخاذ شد.

خاکی از فراهم شدن زمینه برگزاری اولین نمایشگاه اختصاصی استان در پاویون ایران خبر داد و افزود: وزارت امور خارجه کشورمان با درخواست مطرح شده برای برپایی نمایشگاه موافقت خود را اعلام کرده است و در حال حاضر هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های اجرایی مرتبط استان در حال انجام است.

وی برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی را یک فرصت مناسب برای ارائه محصولات در سطح فراملی دانست و گفت: برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی و مشترک بین کشور ایران و قزاقستان می‌تواند از راه‌های مؤثر برای برقراری ارتباط میان تجار دو کشور باشد که نهایتاً برقراری ارتباطات رشد و توسعه اقتصادی در سطح ملی را به دنبال خواهد داشت.

منبع: پایگاه خبری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران

عناوین برگزیده