تاریخ: ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۵:۰۹
کد خبر: ۲۶۹۲۷۸
به عنوان نخستین واحد دانش بنیان کنسانتره سنگ آهن کشور
‌می‌متالز - فولاد فلات پارسی با مشارکت شرکت سرمایه گذاری معنا به عنوان نخستین واحد دانش بنیان کنسانتره سنگ آهن کشور وارد فرا بورس می‌شود.

به گزارش می‌متالز، شرکت فولاد فلات پارسی به عنوان نخستین واحد دانش بنیان کنسانتره سنگ آهن کشور با مشارکت شرکت سرمایه گذاری معنا از مجموعه‌های دانش بنیان برکت، صندوق نوآوری و شکوفایی و بخش خصوصی به زودی وارد فرا بورس می‌شود.

این شرکت با تمرکز جدی بر روی تولید و فرآوری کنستانتره سنگ آهن به عنوان یکی از روش‌های دانش بنیان با سرمایه ثبتی ۷۵۰ میلیارد تومان و سهم پذیره نویسی ۲۵۰ میلیارد تومانی فعالیت خود را به زودی در فرا بورس آغاز خواهد کرد.

در این راستا به تازگی شرکت فولاد فلات پارسی توانسته مجوز هیئت پذیرش سازمان بورس را دریافت کند و حالا در انتظار تایید هیئت پذیرش فرا بورس است که چقدر پروژه‌های این شرکت سودآوری دارد.


از مزایای شرکت فولاد فلات پارسی می‌توان به اجرای طرح‌های زود بازده، حاشیه سود بالا، دسترسی به ذخایر معدنی ارزشمند، فناوری بومی ساخت ماشین آلات فرآوری سنگ آهن، تقاضای بالا برای خرید کنستانتره سنگ آهن و ... اشاره کرد


فولاد فلات پارسی در آستانه ثبت نهایی در فرابورس

فولاد فلات پارسی که ابتدا برای استفاده از امکانات بازار سرمایه به عنوان سهامی عام تاسیس شده بود اکنون مراحل زمان بر و دشواری را برای دریافت مجوز پذیره نویسی سپری کرده است. بر همین اساس هفته‌های آینده با توجه به شرایط مناسب این مجموعه، مجوز پذیره نویسی شرکت صادر و بعد از پذیره نویسی امکان ثبت نهایی آن در فرا بورس فراهم می‌شود.

این شرکت قصد دارد از ظرفیت‌های بازار سرمایه در انتشار اوراق و افزایش سرمایه بهره‌مند شود؛ بنابراین پس از گذر از مرحله ثبت، نماد شرکت برای پذیره نویسان برای معامله در دسترس قرار خواهد گرفت.

از مزایای این شرکت نیز می‌توان به اجرای طرح‌های زود بازده، حاشیه سود بالا، دسترسی به ذخایر معدنی ارزشمند، فناوری بومی ساخت ماشین آلات فرآوری سنگ آهن، تقاضای بالا برای خرید کنستانتره سنگ آهن و ... اشاره کرد. بر این اساس می‌توان برای شرکت کنندگان در این پذیره نویسی سود قابل توجهی را پیش بینی کرد.

فولاد فلات پارسی بهره برداری از معادن پلاسری منطقه محروم بزمان و سایر معادن هماتیت و مگنتیت استان سیستان و بلوچستان به عنوان هدف فعالیت خود برگزیده و تاکنون در این مسیر راه سازی مسیر معدن، تاسیس کمپ و نصب تاسیسات اولیه و ... را برای انجام بهره برداری اولیه انجام داده است

رمز موفقیت، استفاده از فناوری‌های روز دنیا

همانطور که اشاره شد فولاد فلات پارسی، فناوری‌های روز دنیا را مورد استفاده قرار می‌دهد و همین موضوع سبب شده مورد توجه ویژه نهاد‌های حامی فعالیت‌های دانش بنیانی قرار بگیرد و به سرعت به عنوان یک شرکت دانش بنیان ثبت شود.

از جمله فناوری‌های مورد استفاده در این شرکت می‌توان به استفاده از روش سلول‌های فلوتاسیون نسل جدید و با بهره وری بالا که سنگ مگنتیت و هماتیت را با بهره وری بالا تغلیظ می‌کند اشاره کرد.

همچنین فولاد فلات پارسی بهره برداری از معادن پلاسری منطقه محروم بزمان و سایر معادن هماتیت و مگنتیت استان سیستان و بلوچستان به عنوان هدف فعالیت خود برگزیده و تاکنون در این مسیر راه سازی مسیر معدن، تاسیس کمپ و نصب تاسیسات اولیه و ... را برای انجام بهره برداری اولیه انجام داده است. اکنون نیز استخراج سنگ آهن و دپو سازی آن برای تامین خوراک کارخانه در حال انجام است.

بعد از این مرحله، تاسیس کارخانه کنسانتره سنگ آهن با توجه به کمبود شدید این محصول در کشور آغاز می‌شود که بر اساس پیش بینی‌های انجام شده انتظار فروش خوبی از محصول می‌رود.

البته فعالیت‌های این مجموعه به همین جا محدود نمی‌شود و فولاد فلات پارسی قصد دارد به معادن هماتیتی که تاکنون مورد کم توجهی در ایران قرار گرفته نیز ورود کند که با روش فلوتاسیون، تغلیظ این نوع سنگ آهن امکان پذیر خواهد شد.

با تمام این توضیحات، هدف گذاری‌ها و پیش بینی‌های انجام شده به نظر می‌رسد ضمن بازگشت سرمایه سریع، تا دو سال آینده و بعد از تکمیل پروژه، زنجیره فولاد و ساخت واحد‌های جدید نیز در فولاد فلات پارسی شروع و فصل جدیدی در این شرکت دانش بنیان آغاز شود.

منبع: تحلیل بازار

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده