تاریخ: ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۲:۰۰
کد خبر: ۲۶۹۳۲۷
مدیر شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس خبر داد
‌می‌متالز - مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس در نشست خبری خود از دوره جدید فعالیت مرکز ارتباط بازار سرمایه با ظرفیت ۳ میلیون تماس در سال خبر داد و اقدامات این شرکت طی مدت اخیر را تشریح کرد.

به گزارش می‌متالز، نشست خبری مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس صبح امروز با حضور اصحاب رسانه و مدیران ارشد این شرکت برگزار شد.

حمید اسکندری با اشاره به اقداماتی که طی مدت اخیر در این شرکت رخ داده، اظهار کرد: در سال جاری صورت‌های مالی شرکت توسعه مدیریت سرمایه و آموزش بورس برای نخستین بار منتشر شد.

او با بیان اینکه موضوعات در حوزه فرهنگ سازی و توسعه فرهنگ سهامداری در دستور کاری جدی این شرکت قرار گرفته، تصریح کرد: طی ۳ سال اخیر و با افزایش کمی بازار سرمایه، ترکیب سهامداران نیز تغییر کرده و بنابراین نیاز بود که به حوزه عمومی فرهنگ و هنر نیز توجه شود تا اصحاب این حوزه در کنار بازار سرمایه قرار گیرند تا با عموم مردم در ارتباط قرار گیریم و بنابراین مفاهیم مهم در این حوزه اطلاع رسانی و آموزشی داده شود.

مدیرعامل شرکت توسعه و آموزش بورس سواد مالی و تربیت اقتصادی را از جمله فعالیت‌های مهم این شرکت برشمرد و ادامه داد: در همین راستا برگزاری جشنواره‌های متعددی در دستور کار قرار گرفته و برگزاری جشنواره سواد مالی کندو در ایام نوروز در اراضی عباس آباد از جمله این اقدامات بوده که ادامه دار است.

او با اشاره به در اولویت قرار گرفتن سواد مالی گفت: در همین راستا تغییر رویکرد انتشارات بورس و تغییر ترکیب انتشارات شرکت در دستور کار قرار گرفته تا ترتیب اقتصادی و افزایش سواد مالی مورد توجه جدی قرار بگیرد.

اسکندری با اشاره به حوزه شرکت‌های دانش بنیان عنوان کرد: ارتباط میان شرکت‌های دانش بنیان با بازار سرمایه از جمله اقدامات دیگر این شرکت بوده و برنامه ریزی‌هایی برای همکاری شرکت‌های دانش بنیان با ارکان بازار سرمایه در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه کیش شده تا امکاناتی در حوزه تامین مالی در اختیار این شرکت‌ها قرار گیرد.


افزایش مراکز آزمون‌های حرفه‌ای بازار سرمایه به ۱۰ مرکز تا پایان سال


او در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به برگزاری آزمون‌های حرفه‌ای بازار سرمایه به صورت الکترونیکی گفت: در حال حاضر ظرفیت آزمون‌ها به صورت گسترده‌ای افزایش یافته و متقاضیان در دوره زمانی کمتر از ۱۰ روز قادر هستند در آزمون بعدی شرکت کنند.

به گفته مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس، در حال حاضر افزون بر شهر تهران، آزمون گواهی نامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه در سه شهر اصفهان، مشهد و تبریز نیز برگزار می‌شود و از ۲۰ اَمرداد کرمان نیز به جمع شهر‌های برگزار کننده آزمون اضافه می‌شود تا منطقه جنوب کشور با راه‌اندازی این مرکز آزمون نیز پوشش داده شود.

او اظهار امیدواری کرد تا پایان سال شمار مراکز آزمون گواهی نامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه به ۱۰ مرکز برسد.

اسکندری با مدنظر قرار دادن محتوای آزمون‌های تخصصی بازار سرمایه خاطرنشان کرد: تغییر محتوای آزمون بر اساس نیاز‌های بازار سرمایه در دستور کار قرار گرفته و به زودی شاهد تغییراتی در محتوای آزمون‌ها هستیم که اطلاع رسانی خواهد شد.


صدور موافقیت اصولی ۴ مرکز علمی برای برگزاری دوره‌هی MBA بازار سرمایه


او با بیان اینکه اکنون دانشگاه‌های علامه طباطبایی و خوارزمی و مرکز مدیریت صنعتی از جمله مراکزی هستند که دوره‌های MBA بازار سرمایه را برگزار می‌کنند، گفت: موضوعی که با دانشگاه الزهرا پیش آمده بود اکنون برطرف شده و مشکلی برای صدور گواهی نامه‌های فارغ‌التحصیلان این دانشگاه وجود ندارد و درخواست این مرکز علمی برای برگزاری مجدد این دوره‌ها در دست بررسی است و این دانشگاه نیز به جمع سایر مراکز خواهد پیوست.

به گفته مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس، موافقت اصولی ۴ مرکز برای برگزاری دوره‌های MBA بازار سرمایه صادر شده که دو مرکز در تهران و دو مرکز دیگر در شهرستان هستند.

این مقام مسوول با اشاره به راه‌اندازی مرکز ارتباط بازار سرمایه با ظرفیت پاسخگویی به ۳ میلیون تماس در سال اظهار کرد: این مرکز با تاکید شنیده شدن صدای مردم در سال گذشته راه اندازی شد و پس از طی کردن دوره آزمایشی سه ماهه، اکنون آغاز به فعالیت کرده و این امکان وجود دارد تا براساس نیاز بازار ظرفیت تماس‌ها افزایش یابد.

اسکندری، کسب اطلاعات از سهامداران، ثبت پیشنهادات و انتقادات، گزارش تخلف، پیگیری درخواست‌ها از به نهاد‌های مالی، پشتیبانی از سامانه‌هایی همچون کدال و پشتیبانی گواهی نامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه را از جمله گستره فعالیت این مرکز برشمرد.

شایان ذکر است، مرکز تماس بازار سرمایه به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته فعال است تا نیاز‌های فعالان بازار سرمایه را پاسخ دهد. در فاز اول پاسخگویی به تماس‌های این مرکز در دستور کار است و در فاز دوم، سامانه‌های الکترونیکی به این مرکز افزوده خواهد شد.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده