تاریخ: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۱:۵۴
کد خبر: ۲۶۹۳۹۳
‌می‌متالز - عضو تشخیص مصلحت نظام گفت: تامین مالی زنجیره‌ای قطعا ریسک تولید و هزینه‌های معاملاتی را تا حد بسیاری کاهش خواهد داد و در این شرایط به‌نظر می‌رسد یکپارچگی بانک‌ها در این طرح نیز ضرورتی اجتناب ناپذیر باشد.

به گزارش می‌متالز، علی آقامحمدی عضو تشخیص مصلحت نظام در مراسم آیین رونمایی از نقشه راه تامین مالی زنجیره‌ای در بخش کشاورزی، تفاهم وزارت کشاورزی و بانک مرکزی و بانک‌ها در طرح تامین‌مالی زنجیره‌ای را فرصت بسیار مهمی دانست و گفت: زیرساخت‌هایی که ایجاد شده را در گذشته نداشتیم و برهمین اساس است که شبکه بانکی ۶۰۰ هزار میلیارد تومان را در این سیستم وارد کرده است و امیدواریم بانک مرکزی سال آینده مسیر اصلی را طی کند.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح، شاهد کاهش شدید انحراف منابع بانکی و کاهش خروج سرمایه در مسیر‌های نادرست خواهیم بود و نظام کنترلی نیز سیستمی می‌شود.

آقامحمدی تصریح کرد: بحران اوکراین و روسیه نشان داد مقوله کشاورزی و صنعت غذا مانند بخش سلامت از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر کشوری در مسیر اصولی دراین بخش حرکت نکند، فاجعه‌بار خواهد بود که این فاجعه در جنگ جهانی دوم در ایران شاهد بودیم.

عضو تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اهمیت موضوع برند حلال در صنعت غذایی، تاکید کرد: تامین مالی زنجیره‌ای قطعا ریسک تولید و هزینه‌های معاملاتی را تا حد بسیاری کاهش خواهد داد و در این شرایط به‌نظر می‌رسد یکپارچگی بانک‌ها در این طرح نیز ضرورتی اجتناب ناپذیر باشد.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده