تاریخ: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۴:۱۹
کد خبر: ۲۶۹۶۰۶
بر اساس آمار تیر ماه سال جاری
‌می‌متالز - شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در اولین ماه تابستان سال جاری مجمع ۱۳ ناشر را به صورت الکترونیک برگزار کرد.

به گزارش می‌متالز، در تیر ماه سال جاری مجمع عمومی عادی سالیانه و عمومی فوق العاده صاحبان سهام ۱۳ شرکت حاضر در بازار سرمایه به صورت الکترونیک از طریق درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک «دیما» از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی برگزار شد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، مجامع شرکت‌های «تولید نیروی برق دماوند، سینا دارو، افق کوروش، بیمه ما، گروه صنعتی بارز، پدیده شیمی قرن، تکسرام، بهنوش، ماشین سازی نیرومحرکه، سرمایه گذاری توسعه آذربایجان، سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، سیمان ممتازان کرمان و تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده» با دستور جلسه‌های «تصویب صورت‌های مالی، انتخاب اعضای هیات مدیره، افزایش سرمایه و ...» در ماه گذشته به صورت الکترونیک توسط سپرده‌گذاری مرکزی برای سهامداران برگزار شد.

در این دوره زمانی، ۷ شرکت علاوه بر برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه، مجمع عمومی فوق العاده خود را نیز به صورت الکترونیک از طریق درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک «دیما» برگزار کردند.


درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک در یک نگاه


درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک «دیما»، جهت سهولت دسترسی کلیه سهامداران به مجامع عمومی شرکت‌های بورسی و ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به صورت الکترونیک مهیا شده و این سامانه با بهره گیری از فناوری‌های نوین، بدون محدودیت‌های جغرافیایی، امکان برگزاری در بستری امن را برای سهامداران فراهم کرده است.


مزایای سامانه «دیما»


بهره گیری از بستر سجام جهت احراز هویت سهامداران، شفافیت بالا به واسطه رأی گیری الکترونیکی، امکان حضور نهاد‌های نظارتی در مجامع به روش الکترونیکی، حضور همزمان سهامداران در چند مجمع، امکان پرسش و پاسخ میان سهامداران و هیات رئیسه مجمع و وجود تالار گفتگو جهت تعاملات بین سهامداران از مزایای سامانه دیما به شمار می‌رود.

سهامداران برای حضور در مجمع الترونیک می‌بایست در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت شده باشند تا دسترسی آن‌ها برای ورود به جلسه مجمع فعال شود.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)

عناوین برگزیده