تاریخ: ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۴:۵۵
کد خبر: ۲۷۴۴۶۵
‌می‌متالز - مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت مادرتخصصی برق حرارتی گفت: برای تامین برق پایدار تابستان سال آینده حدود ۱۰۷‌هزار مگاوات برنامه تعمیراتی در نظر گرفته شده است.

به گزارش می‌متالز، مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت مادرتخصصی برق حرارتی تصریح کرد: هر سال از نیمه شهریورماه فصل تعمیراتی نیروگاه‌های حرارتی آغاز می‌شود و باید تمامی واحد‌های برق حرارتی پیش از خردادماه و شروع پیک مصرف برق تابستان با آمادگی کامل در مدار تولید قرار گیرند.
وی با تاکید بر اینکه برای تامین برق پایدار تابستان سال آینده حدود ۱۰۷‌هزار مگاوات برنامه تعمیراتی در نظر گرفته شده است، ادامه داد: به‌منظور افزایش آمادگی این واحد‌ها ۷۳۵پروژه تعمیراتی پیش‌بینی شده است تا قبل از شروع دوره اوج بار سال ۱۴۰۲ بتوانیم تمامی واحد‌های تولید برق حرارتی کشور را با آمادگی حداکثری در مدار تولید داشته باشیم. مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی با تاکید بر اینکه رکورد تعمیرات نیروگاهی در پیک تابستان امسال شکسته شده است، گفت: تلاش‌های بی وقفه همکاران صنعت برق حرارتی باعث شده است تا امسال برای نخستین بار حدود ۹۴‌هزار مگاوات برنامه تعمیرات و آماده سازی نیروگاه‌های حرارتی را پیش از شروع پیک مصرف برق تابستان به پایان برسانیم و در زمینه تعمیرات نیروگاهی رکورد جدیدی را ثبت کنیم.

وی اضافه کرد: انجام به‌موقع برنامه‌های تعمیراتی و آماده سازی این واحد‌ها موجب شد تا ضریب آمادگی نیروگاه‌های حرارتی کشور از مرز ۹۸‌درصد عبور کند و در روز‌های اوج مصرف برق کشور شاهد تولید برق پایدار و مطمئن برای مشترکان سراسر کشور و عدم‌تکرار تجربه تلخ خاموشی‌های چند سال اخیر در فصل تابستان باشیم. نمازی تاکید کرد: همچنین برای تامین برق پایدار روز‌های اوج مصرف تابستان ۱۴۰۲ برنامه‌های مدونی در بخش افزایش ظرفیت، تعمیرات و آماده سازی نیروگاه‌های حرارتی در دستور کار قرار گرفته است تا بتوانیم تجربه موفق پیک تابستان امسال را دوباره تکرار کنیم.

منیع: دنیای اقتصاد

عناوین برگزیده