تاریخ: ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۱:۴۷
بازدید: ۱۱۶
کد خبر: ۲۸۰۶۹۲

فشار واردات، میلگرد عراق را ارزان‌تر کرد

‌می‌متالز - در بازار داخلی میلکرد عراق عرضه کننده‌ها برای اینکه با اصلی‌ترین عرضه کننده خارجی خود یعنی ایران بتوانند رقابت کنند قیمت‌ها را پایین آورده اند. اغلب تولید کننده‌ها میلگرد با کوره‌های قوس الکتریکی را در ۷۰۰ تا ۷۵۰ دلار هر تن درب کارخانه نگه داشته اند که بیش از یک ماه است که تغییر نداشته در برخی موارد حداکثر قیمت تا ۱۰ دلار افت داشته است.

به گزارش می‌متالز، برای تولیدات با کوره‌های القایی قیمت را از ۶۳۰ تا ۶۳۵ دلار به ۶۲۰ تا ۶۳۰ دلار هر تن درب کارخانه رسانده اند. پیشنهاد‌های قبلی ۶۵۰ دلاری حال به ۶۳۵ تا ۶۴۰ دلار کاهش یافته است. معمولا تولید کننده‌هایی که کوره قوس الکتریکی دارند از نظر مالی ثبات بیشتری دارند و همیشه آخرین گروه هستند که قیمت را کاهش می‌دهند یا اولین گروه برای بالا بردن قیمتند.

در کل بازار میلگرد عراق تقاضای باثباتی دارد، ولی بازار آن پر است از محصولات ایرانی که هفته‌ای اخیر وارد این کشور شده است.

میلگرد ایران ۴۸۰ تا ۵۰۰ دلار هر تن درب کارخانه به عراق پیشنهاد شده، ولی برخی از معاملاتی در ۴۶۵ دلار در هفته جاری خبر داده اند. میلگرد ترکیه هم ۶۳۵ تا ۶۶۰ دلار هر تن درب کارخانه در عراق شنیده می‌شود در حالی که هفته قبل ۶۵۰ تا ۶۷۰ دلار بود.

منبع: ایفنا

عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین