تاریخ: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۵:۴۶
کد خبر: ۲۸۰۹۵۹
در ماه سپتامبر رقم خورد؛
‌می‌متالز - ایران در ماه سپتامبر سال جاری میلادی (شهریور) ۴۰ درصد تولیدات این بخش را روانه بازار‌های صادراتی کرد و در «نسبت تولید به صادرات فولاد» جایگاهی بالاتر از بزرگان جهانی فولاد کسب کند.

به گزارش می‌متالز، ایران در ماه سپتامبر سال جاری میلادی (شهریور) ۱.۱ میلیون تن فولاد به بازار‌های هدف صادر کرد به طوری که نسبت تولید به صادرات به عدد ۴۰ درصد رسید ضمن اینکه تولید فولاد ایران در ماه سپتامبر به بیش از ۲.۷ میلیون تن بوده است.

چین که مقام نخست تولید جهانی فولاد را در اختیار دارد در ماه سپتامبر حدود ۶.۲ میلیون تن فولاد صادر کرده است که نسبت به تولید (۸۶.۹ میلیون تن) معادل هفت درصد است.

هند به عنوان دومین تولید کننده فولاد دنیا، در این مدت، حدود ۰.۸ میلیون تن فولاد صادر کرده است که نسبت به تولید (۹.۹ میلیون تن) معادل هشت درصد تولید این کشور است.

ژاپن به عنوان سومین تولید کننده فولاد نیز در ماه یاد شده ۲.۴ میلیون تن فولاد صادر و ۷.۲ میلیون تن فولاد تولید داشته است. این عملکرد معادل ۳۳ درصد تولید است.

تولید فولاد ایران سالانه به حدود ۲۸ میلیون تن رسیده که این امر موجب شده، رتبه دهم تولید فولاد در جهان در اختیار کشورمان قرار گیرد.

منبع: بورس نیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده