تاریخ: ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۷:۵۶
بازدید: ۱۸۳
کد خبر: ۲۸۱۲۸۰

پاسخ مخابرات به شورای رقابت: تلفن‌های شورا به‌دلیل بدهی و به‌صورت سیستماتیک قطع شد

‌می‌متالز - شرکت مخابرات ایران اعلام کرد: سازمان‌ها و مؤسسات دولتی به‌جای استفاده ابزاری و غیرحرفه‌ای از رسانه‌ها، نسبت به پرداخت بدهی تلفن‌های خود اقدام نمایند و در صورت نیاز مسائل مطروحه را از کانال‌های مخابراتی دنبال نمایند.

به گزارش می‌متالز، شورا و مرکز ملی رقابت اعلام کرد در پی اعلام رأی محکومیت شرکت مخابرات به ارتکاب رویه ضدرقابتی در افزایش تعرفه تلفن ثابت از سوی شورای رقابت، شرکت مخابرات تلفن‌های مرکز ملی رقابت را قطع کرد و این شرکت در یک اقدام تأمل‌برانگیز و به‌دلیل اصرار شورای رقابت بر استیفای حق مردم در مقابله با افزایش غیرقانونی تعرفه تلفن ثابت، اقدام به قطع تمامی خطوط ارتباطی شورا و مرکز ملی رقابت کرد.

این در حالی است که «محمدرضا بیدخام»، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران، در گفتگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: براساس مصوبه ۲۰۷ ابلاغی توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شرکت مخابرات ایران مکلف است چنانچه حدنصاب کارکرد هزینه تلفن ثابت مشتریان از سقف تعیین‌شده بالاتر رود به‌صورت سیستماتیک و خودکار، خطوط بدهکار ابتدا به‌صورت یک‌طرفه و سپس به‌صورت دوطرفه قطع شود، همچنین اگر سازمان، نهاد و ارگانی نیاز به سقف بالاتر داشته باشد با اعلام درخواست این سقف بدهی افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود: با توجه به اعلام رسانه‌ای شورای‌عالی رقابت درخصوص قطع تلفن‌های این شورا توسط شرکت مخابرات، این شرکت اعلام می‌دارد تعدادی از خطوط شورای رقابت با توجه به قوانین به‌علت بدهی به‌صورت سیستماتیک قطع شده است و موضوع مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به نیاز آن شورا سقف کارکرد شماره‌ها افزایش پیدا کرد و در زمان حاضر شماره‌های مورد نظر وصل می‌باشد.

پاسخ مخابرات به شورای رقابت: تلفن‌های شورا به‌دلیل بدهی و به‌صورت سیستماتیک قطع شد
مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات بیان داشت: شرکت مخابرات ایران اعلام می‌دارد سازمان‌ها و مؤسسات دولتی به‌جای استفاده ابزاری و غیرحرفه‌ای از رسانه‌ها نسبت به پرداخت بدهی تلفن‌های خود اقدام نمایند و در صورت نیاز مسائل مطروحه را از کانال‌های مخابراتی دنبال نمایند.

بیدخام در انتهای سخنان خود تصریح کرد: شرکت مخابرات همچنین اعلام می‌دارد موضوع مطرح‌شده هیچ‌گونه ارتباطی با رأی شورای رقابت درخصوص شرکت مخابرات ایران ندارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده