تاریخ: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۴:۳۰
کد خبر: ۲۸۱۳۶۸
استاندار کرمانشاه:
‌می‌متالز - استاندار کرمانشاه با اشاره به ظرفیت و منابع ارزشمند استان در حوزه‌های مختلف مانند کشاورزی، معدن و منابع طبیعی؛ خام فروشی را ظلم آشکار به تولید و اشتغال استان دانست.

به گزارش می‌متالز، «بهمن امیری مقدم» در مراسم تجلیل از کارآفرینان برتر استان که در سراسری شهید سلیمانی استانداری کرمانشاه با حضور مدیران و فعالان اقتصادی برگزار شد؛ گفت: تولید کننده و کارآفرین در فرهنگ اسلامی از جایگاه بسیار والایی برخوردار است و این افراد همیشه مورد تکریم و تجلیل بزرگان دین مبین اسلام گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه از منابع بسیار عظیم و ارزشمندی در حوزه‌های مختلف برخوردار است، اولویت اصلی مدیریت استان را تسهیلگری در مسیر راه اندازی صنایع تبدیلی و فرآوری در حوزه‌های مختلف کشاورزی و معدنی و طبیعی عنوان کرد.

امیری مقدم بر حمایت ویژه از تولید کنندگان تاکید کرد و گفت: باید هرگونه مانع در مسیر تولیدکنندگان و کارآفرینان در این استان برداشته شود و عرصه برای کار و فعالیت جهادی و میدانی فراهم شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه در همه عرصه‌ها باید قانون ملاک تصمیم گیری‌ها باشد؛ گفت: هر کارشناس و مدیری که به جای عمل قانون به دنبال اعمال سلیقه‌ها و نظرات شخصی باشد یک مانع جدی در مسیر تولید و اشتغال محسوب می‌شود، باید برداشته شود.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه افراد و جریاناتی که موضوع تحریم خرید برخی تولیدات داخلی را تبلیغ می‌کنند، دارند به کشور ظلم می‌کنند گفت: این‌ها به دنبال تعطیلی کارخانه‌ها، نابودی تولید و ظرفیت‌های اشتغال در کشور هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر جلوگیری از هرگونه خام فروشی در استان تاکید کرد و گفت: باید از این منابع ارزشمند در راستای ایجاد ارزش افزوده بیشتر و اشتغال زایی برای جوانان کرمانشاهی استفاده شود.

در پایان این مراسم از کارآفرینان حوزه‌های مختلف استان کرمانشاه تجلیل شد.

براساس گزارش مرکز آمار نرخ بیکاری استان کرمانشاه که در بهار امسال ۱۵.۴ درصد بود در تابستان سال جاری به ۱۳.۶ درصد کاهش یافت. بر اساس آخرین آمار رسمی، استان کرمانشاه ۹۸ هزار بیکار دارد که از این تعداد ۳۸ هزار نفر معادل ۴۰ درصد دانش آموختگان دانشگاهی هستند.

اکنون هزار و ۲۷ واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری ۳۸ هزار و ۴۹۹ میلیارد ریال در استان کرمانشاه وجود دارد که ۳۰ هزار و ۲۸۴ نفر در آن‌ها مشغول به کار هستند.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) کرمانشاه

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده