تاریخ: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۱:۰۵
کد خبر: ۲۸۱۵۱۰
مدیر محیط زیست فولاد خوزستان:
‌می‌متالز - کریم سرخی مدیر محیط زیست فولاد خوزستان در حاشیه بیستمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست در گفتگو با خبرنگار روابط‌عمومی اظهار داشت: حفاظت از محیط زیست یکی از ارکان اصلی توسعه صنعتی است. سیاست راهبردی شرکت فولاد خوزستان نیز همواره مبتنی بر حفظ و بهبود محیط زیست بوده و هست. یکی از دلایل حضور فولاد خوزستان در نمایشگاه محیط زیست، علاوه بر ارائه دستاورد‌های بزرگ شرکت در این زمینه، تاکید مجدد بر اهمیت مقوله محیط زیست در چشم انداز و استراتژی‌های فولاد خوزستان است.

به گزارش می‌متالز، وی افزود: پروژه‌هایی مانند نصب غبارگیر‌های جدید، ایجاد شبکه‌های پاک سازی سایت‌های صنعتی، تصفیه ثانویه و بازچرخانی بخشی از پساب‌های صنعتی، مدیریت پسماند و توسعه فضای سبز بخشی از فعالیت‌های انجام شده در حوزه محیط زیست در فولاد خوزستان هستند.

سرخی از تدوین اهداف نظام مدیریت زیست‌محیطی فولاد خوزستان در بخش‌های مدیریت پسماند، حذف گاز‌های مخرب لایه ازون، جایگزینی خازن‌های حاوی آسکارل، کاهش میزان انتشار گرد و غبار و تصفیه و بازیافت پساب‌های صنعتی خبرداد. اهدافی که هر ساله بر اساس نتایج حاصل از شناسایی جنبه‌های زیست‌محیطی ناشی از فعالیت‌ها و ارزیابی پیامد‌های آنها، تدوین شده و اقدامات اصلاحی مناسب در قالب کنترل عملیات یا اجرای پروژه‌های زیست‌محیطی برای تحقق آن‌ها تدوین و به اجرا گذاشته می‌شوند.

گفتنی است، بیستمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست از ۲۹ آبان ۱۴۰۱ به مدت چهار روز در نمایشگاه بین‌المللی تهران در حال برگزاری است.

عناوین برگزیده