تاریخ: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۸:۵۵
کد خبر: ۲۸۱۵۷۷
‌می‌متالز - بیت کوین روز دوشنبه در حوالی پایین‌ترین سطح یک هفته‌ای خود قرار داشت و سایر ارز‌های دیجیتال اصلی به شدت سقوط کردند، زیرا تأثیر سقوط چشمگیر FTX همچنان در بازار ادامه دارد.

سقوط قیمت بیت کوین

به گزارش می‌متالز، با آشکار شدن مشکلات در صرافی اصلی FTX، بازار ارز‌های دیجیتال در دو هفته گذشته تحت فشار قرار گرفته است.

از ۶ نوامبر، روزی که Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس گفت صرافی او توکن‌های FTT خود را نقد می‌کند، بازار ارز‌های دیجیتال بیش از ۲۶۰ میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داده است؛ FTT نماد اصلی صرافی رمزنگاری FTX است و تصمیم ژائو برای فروش FTT باعث سقوط FTX شد که از آن زمان ورشکست شد. بایننس رقیب FTX بود.

جان ری، مدیر عامل جدید FTX روز شنبه گفت که این صرافی به دنبال فروش یا بازسازی امپراتوری جهانی خود است؛ این شرکت حدود ۳ میلیارد دلار به بزرگترین طلبکاران خود بدهکار است.

بیت کوین روز دوشنبه به پایین‌ترین حد یک هفته‌ای سقوط کرد و سایر ارز‌های دیجیتال اصلی را نیز پایین آورد، زیرا تاثیر سقوط چشمگیر FTX همچنان در بازار موج می‌زند.

بر اساس گفته Coin Metrics، بیت کوین آخرین بار با ۲.۴ درصد کاهش در حدود ۱۶۱۰۶.۷۸ دلار معامله شد. در اوایل روز به پایین‌ترین سطح یک هفته‌ای ۱۵۸۷۹ دلار رسید. اتر با ۳.۷ درصد کاهش به ۱۱۳۰.۸۳ دلار رسید.

بازار‌های کریپتو همچنان در لبه تیغ هستند، زیرا مشخص نیست که حماسه FTX چگونه پایان خواهد یافت و آیا سرایت بیشتری در سراسر صنعت وجود خواهد داشت یا خیر.

ویجی آیار، معاون توسعه شرکتی و بین‌المللی در صرافی ارز دیجیتال Luno، به CNBC گفت: «بازار در حالت انتظار و تماشا است تا ببیند آیا نهاد‌های دیگری می‌توانند در نتیجه قرار گرفتن در معرض FTX سقوط کنند یا خیر».

وضعیت ناجور بازار رمز ارز به دلیل سقوط ناگهانی بیت کوین!

سقوط قیمت بیت کوین

سرمایه‌گذاران در سال جاری به دلایل متعددی در بازار ارز‌های دیجیتال سرمایه از دست دادند که باعث ایجاد اثرات موجی قابل‌توجهی شده است.

در اوایل سال جاری، سقوط terraUSD، نوعی ارز رمزنگاری شده که به عنوان یک استیبل کوین الگوریتمی شناخته می‌شود، تأثیرات ضربه‌ای بر تعدادی از شرکت‌ها گذاشت و به سقوط صندوق تامینی بزرگ Three Arrows Capital کمک کرد.

به گفته شرکت تحلیلی بلاک چین Elliptic، در میان آشفتگی سقوط FTX، حدود ۴۷۷ میلیون دلار از دارایی‌های رمزنگاری شده در یک هک مشکوک از حساب‌های صرافی خارج شد. FTX اعتراف کرد که "تراکنش‌های غیرمجاز" رخ داده است، اما جزئیاتی در مورد میزان انتقال پول ارائه نکرد.

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis روز یکشنبه گفت که وجوه دزدیده شده "در حال حرکت هستند".

منبع: پایگاه خبری تحلیلی ۵۵ آنلاین

عناوین برگزیده