تاریخ: ۲۷ دی ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۶:۴۹
کد خبر: ۲۸۸۴۷۵
معاون استاندار ایلام:
‌می‌متالز - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: معادن این استان باید به افراد متخصص واگذار شود و در این خصوص صلاحیت و تخصص افراد در واگذاری‌های جدید مدنظر قرار خواهد گرفت.

به گزارش می‌متالز، شهریار عباسی روز سه شنبه در نشست شورای معادن استان ایلام اظهار داشت: استان ایلام از منابع غنی معدنی برخوردار است که می‌توان از این ظرفیت در راستای توسعه اقتصادی استان استفاده کرد.

وی افزود: طی یکسال گذشته فعالیت‌های خوبی در بخش معادن استان انجام شده است و باید با همین شتاب حرکت کرد تا تحولات مثبتی در بخش معادن استان رقم بخورد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام با بیان اینکه هر گونه فعالیت معدنی باید از حداقل امتیازات برخوردار باشد، تاکید کرد: صلاحیت و تخصص افراد در واگذاری معادن جدید مدنظر قرار گیرد.

عباسی تاکید کرد: یکی از اولویت‌های حوزه اقتصادی استان توسعه فعالیت‌های معدنی است که منجر به ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی خواهد شد.

در این نشست در خصوص رفع موانع و مشکلات معدن، اعطای تعطیلی موقت به بهره بردار معدن شن و ماسه کوهی صالح آباد، اصلاح دستورالعمل امتیازبندی گواهی صلاحیت فنی و مالی، نقشه برداری سالیانه از محدوده‌های معدنی استان مورد بررسی و اتخاذ تصمیم قرار گرفت.

ظرفیت تولید سالانه معدن در ایلام ۱.۹ میلیون تن است که بیش از ۱۳ نوع ماده معدنی در معادن استان استخراج می‌شود.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) ایلام

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین