تاریخ: ۲۷ دی ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۲:۱۶
کد خبر: ۲۸۸۶۸۸
‌می‌متالز - شرکت فرست گرافن (First Graphene) با شرکت SUVO Strategic Minerals، به یک توافق نامه توسعه مشترک (JDA) رسیده تا بتواند سیمان و بتن با انتشار کم دی‌اکسیدکربن را توسعه دهد.

به گزارش می‌متالز، شرکت فرست گرافن (First Graphene) با شرکت SUVO Strategic Minerals، به یک توافق نامه توسعه مشترک (JDA) رسیده تا بتواند سیمان و بتن با انتشار کم دی‌اکسیدکربن را توسعه دهد.

هدف این توافق‌نامه بررسی پتانسیل پیشرفت‌های بیشتر در کاهش انتشار CO ۲ با ترکیب نتایج موفقیت‌آمیز حاصل از افزودن گرافن به سیمان و بتن با متاکائولین SUVO (یک ماده پوزولانیک حاصل از خاک رس کائولینیت که می‌تواند به‌عنوان یک جایگزین استفاده شود)، است تا قدرت و عملکرد محصولات بتونی را بهبود دهد.

Clinker عامل اصلی اتصال در سیمان است و نقش مهمی در ردپای کربن این صنعت دارد. این به دلیل فرآیند تولید Clinker است که شامل گرم کردن مواد کربنات کلسیم در دما‌های بسیار بالا است که CO ۲ یک محصول جانبی اصلی این فرآیند است. بسته به طیف وسیعی از عوامل، برای هر تن سیمان تولید شده، تا ۹۰۰ کیلوگرم CO ۲ قابل تولید است.

در حالی که فرآیند تولید متاکاولین هنوز هم شامل کلسیناسیون است، اما در دمای بسیار پایین‌تر و بدون هیچ گونه انتشار قابل توجهی CO ۲ انجام می‌شود. مانند گرافن، متاکائولین به‌عنوان افزودنی عملکرد سیمان و بتون را افزایش می‌دهد، اما در برخی موارد از جمله قرار گرفتن در معرض دمای بالا مستعد تخریب است. تحقیقات نشان داده است که متاکائولین تقویت‌شده با گرافن می‌تواند در شرایط وسیع‌تری عملکرد بسیار برتر را ارائه دهد.

با ترکیب دو محصول در یک فرمول واحد، مزایای عملکرد هم‌افزایی، مانند هیدراتاسیون، افزایش سختی و دوام، با کاهش مقادیر کلینکر انتظار می‌رود.

براساس شرایط این توافق‌نامه، شرکت فرست گرافن خدمات تحقیق و توسعه را ارائه می‌دهد. این شرکت برنامه تحقیق و توسعه را برای ارائه راه حل‌های تقویت شده با گرافن با SUVO ارائه می‌دهد و در نهایت بر مقیاس‌بندی تولید تمرکز می‌کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین