تاریخ: ۲۸ دی ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۱:۳۹
کد خبر: ۲۸۸۷۰۵
مدیرکل صمت استان کردستان خبر داد:
‌می‌متالز - مدیرکل صمت استان کردستان با اشاره به اینکه تاکنون ۲۲ طرح در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کردستان مصوب شدگفت: تاکنون ۱۹۰ جلسه رفع موانع تولید در استان برگزار شده که یک هزار و ۵۵۳ پرونده در این جلسات مورد بررسی قرار گرفته است.

به گزارش می‌متالز، «بختیار خلیقی» مدیرکل صمت استان کردستان، در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این استان، اظهار کرد: در مجموع ۱۹۰ جلسه رفع موانع تولید در استان تاکنون ۲ هزار و ۷۷۰ مصوبه صادر شده که ۲ هزار و ۵ مصوبه آن معادل ۷۰ درصد کل مصوبات اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه در این جلسه ۲۲ طرح تسهیل و رفع موانع تولید مصوب شد، افزود: ۶ مصوبه تایید رونق تولید، ۶ مصوبه متقاضیان امهال ۵.۷ درصد تایید و ۱۰ طرح دیگر در سایر حوزه‌ها تایید شد.

مدیرکل صمت استان کردستان با بیان اینکه تاکنون ۷۲ درصد مصوبات کارگروه رفع موانع تولید استان تحقق یافته است، یادآور شد: یکی از اولویت‌های اداره کل صنعت، معدن و تجارت کردستان احیای واحد‌های تولید در سطح استان است.

وی با اشاره به اینکه در راستای اشتغالزایی بایستی مشکلات واحد‌های تولید استان با رعایت حق و حقوق طرفین بر طرف شود، تاکید کرد: ۵۷۴ مورد در سامانه جامع ثبت شده و در بحث سامانه جامع اظهار تولید باید نهادینه شود.

خلیقی با بیان اینکه در راستای ماده ۵ و ۶ قاچاق کالا دستور مبنی به کارگیری سامانه جامع باید تمام دستگاه‌ها ورود پیدا کنند، افزود: در حوزه صنعت هزار و ۲ مورد پروانه بهره برداری ثبت شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: در حوزه صنعت ۸۲ مورد عدم همکاری را داریم، در حوزه معدن ۳۴۰ مورد واحد داریم و در مجموع ۷ هزار و ۸۷۵ درصد ثبت نام انجام شده و ۶۵ درصد اظهار تولید داشتیم.

مدیرکل صمت استان کردستان با بیان اینکه در حوزه معدن ۳۱ مورد عدم همکاری را داشتیم، گفت: ماده ۲۰ در مورد معادنی که در سامانه نیستند اجرا شده و همچنین در حوزه صنعت نیز تعلیق پروانه بهره برداری خصوص کسانی که در سامانه حضور نداشتن انجام می‌شود و انتظار می‌رود در کمترین زمان ممکن معدن داران و واحد‌های صنعتی و تولیدی در سامانه خود اظهاری سامانه جامع ثبت نام کنند.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین