تاریخ: ۲۴ دی ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۸:۰۲
بازدید: ۴۴
کد خبر: ۲۸۸۸۰۵
سرویس خبر : خودرو و قطعه سازی

طهماسبی: عرضه خودرو در بورس با حذف واسطه‌ها به نفع مردم عمل می‌کند

‌می‌متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: با عرضه خودرو در بورس کالا، حذف واسطه‌ها و دلال‌ها به نفع مردم را شاهد هستیم که بر این اساس مردم، حاکمیت و وزارت صمت با خودروساز بهتر می‌توانند برای کاهش قیمت به نتیجه برسند.

به گزارش می‌متالز، فرهاد طهماسبی، در رابطه با اینکه تجربه قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت تا چه اندازه موفق بوده است، بیان کرد: شورای رقابت در بحث عرضه خودرو نمی‌تواند نقشی ایفا کند و فقط قیمت گذاری می‌کند.

قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت فرایند موفقی نبوده است

وی افزود: در قیمت گذاری هم اگر عرضه با تقاضا همخوانی نداشته باشد، تصورم این است که دوباره فاصله بین قیمت گذاری شورای رقابت با بازار و کشش بازار، سودی می‌شود که شامل دلّال می‌شود و به دست خودروسازهم نمی‌رسد و کمتر هم می‌شود فرآیندی تعریف کرد که به دست خودروساز برسد و باز هم فشار این روش بر دوش مردم است و تصورم این است که خیلی فرایند موفقی نبوده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در رابطه با اینکه ارائه خودرو در بورس تا چه اندازه می‌تواند جایگزین ضعف‌های سابق شود، گفت: این روش درصدی را پوشش می‌دهد، اما رفع اشکال نمی‌کند. بالاخره در بورس هرچه باشد به خودروساز می‌رسد و آن وقت دیگر طرف مردم فقط خودروساز است و دلال‌ها از وسط جمع می‌شوند و از این بابت روش خوبی است.

با عرضه خودرو در بورس بهتر می‌توان شاهد کاهش قیمت بود

طهماسبی همچنین در رابطه با تاثیر عرضه خودرو در بورس عنوان کرد: داد دلال‌ها که در می‌آید یعنی افزایش قیمت کاذبی که به جیب دلال‌ها می‌رفت حذف می‌شود و یا اینکه به دست خودروساز می‌رسد و حال مردم، حاکمیت و وزارت صمت با خودروساز بهتر می‌توانند به نتیجه‌ای برسند که کاهش قیمتی را شاهد باشند تا اینکه بخواهد دست دلال باشد.

نماینده مردم نیریز در مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: به نظرم حذف واسطه‌ها و دلال‌ها به نفع مردم است.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده