تاریخ: ۲۹ دی ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۳:۵۷
کد خبر: ۲۸۸۸۶۹
مدیراجرای پروژه‌های انرژی و سیالات فولاد مبارکه عنوان کرد:
‌می‌متالز - مدیراجرای پروژه‌های انرژی و سیالات فولاد مبارکه گفت: با اجرای این طرح ۹۰درصد آب ریجکتی سالانه حدود ۷ میلیون مترمکعب در فولاد مبارکه به آب صنعتی تبدیل می‌شود که این پروژه نقش بسیار مهمی در کاهش آب برداشتی از رودخانه ایفا می‌کند.

به گزارش می‌متالز، حمیدرضا خسروانی پور مدیراجرای پروژه‌های انرژی و سیالات فولاد مبارکه در حاشیه افتتاح پروژه احداث تصفیه خانه استحصال پساب‌های شهری به همراه سیستم اولترافیلتراسیون گفت: پروژه استحصال آب صنعتی از پساب شهرستان‌های اطراف در راستای تکمیل پروژه پساب منازل که حدود ۵۰۰کیلومتر لوله کشی داخل شهرستان‌های اطراف فولاد مبارکه انجام شده است، صورت می‌پذیرد.

مدیراجرای پروژه‌های انرژی و سیالات فولاد مبارکه اظهار کرد: پساب ذکر شده وارد واحد استحصال فولاد می‌شود که در این مرحله لخته سازی و انعقاد صورت می‌گیرد سپس مواد شیمیایی به آن افزوده می‌شود و در مرحله بعد ذرات جامد معلق و باکتری‌های موجود جدا می‌شوند و نهایتا وارد واحد اولترافیلتراسیون مستغرق می‌شود که بزرگترین واحد تصفیه فاضلاب انسانی به آب صنعتی در کشور است.

خسروانی پور خاطرنشان کرد: بعد از مراحل ذکر شده؛ آب صنعتی به چرخه تولید وارد می‌شود سپس این آب صنعتی مصرف شده برای تصفیه مجدد بازگشت داده می‌شود و در واحد اسمز معکوس از ۳ هزار متر مکعب حدود ۲هزار و ۱۰۰ متر معکب مجدد به آب صنعتی مورد استفاده در واحد‌های مختلف تبدیل می‌شود همچنین ۹۰۰متر مکعب دور ریز در واحد اسمز ثانویه تصفیه می‌شود و ۹۰درصد بازچرخانی و به چرخه تولید باز می‌گردد و ۱۰۰متر مکعب باقی مانده برای خنک کاری واحد سرباره استفاده می‌شود.

وی تصریح کرد: با اجرای این طرح ۹۰درصد آب ریجکتی سالانه حدود ۷ میلیون مترمکعب در فولاد مبارکه به آب صنعتی تبدیل می‌شود که این پروژه نقش بسیار مهمی در کاهش آب برداشتی از رودخانه ایفا می‌کند.

لازم به توضیح است؛ پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب پیشرفته اسمز معکوس و اولترافیلتراسیون شرکت فولاد مبارکه امروز ظهر با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور افتتاح شد.

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین