تاریخ: ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۵:۲۴
کد خبر: ۲۹۱۹۴۳
‌می‌متالز - انتظار می‌رود کارخانه‌های بزرگ فولاد در جنوب ترکیه برای هفته‌ها تعطیل بمانند؛ اکنون خطوط تولید بیکار شدند و کارگران تلاش می‌کنند تا با تاثیر زلزله‌های بزرگی که منطقه را لرزاند، کنار بیایند.

به گزارش می‌متالز، ویسل یایان، دبیر کل انجمن تولیدکنندگان فولاد ترکیه اظهار کرد که حدود ۱۲ تاسیسات در شهر‌های اسکندرون و عثمانیه، نزدیک به کانون زلزله‌های ۶ فوریه یک سوم تولید ملی فولاد را تشکیل می‌دهند.

او گفت اگرچه کارخانه‌ها در این منطقه آسیب فیزیکی ندیده‌اند، اما بسیاری از کارگران یا اعضای خانواده آن‌ها جان باخته‌اند و این در حالی است که بازماندگان در شرایط موقت تلاش می‌کنند. او روز دوشنبه (۱۳ فوریه) گفت: تمامی فولادسازان منطقه تعطیل هستند و کارخانه‌ها ممکن است حداقل تا پایان این ماه یا احتمالا تا اواسط مارس تعطیل بمانند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ترکیه یکی از ۱۰ تولیدکننده و صادرکننده برتر فولاد در جهان است. اگرچه تأثیر آن‌ها بر فعالیت‌های منطقه‌ای هنوز کاملاً مشخص نیست، اما بلومبرگ اکونومیکس برآورد کرده است که پیامد‌های پس از آن ممکن است به معادل ۵.۵ درصد از تولید ناخالص داخلی در هزینه‌های عمومی نیاز داشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

عناوین برگزیده