تاریخ: ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۳:۳۸
کد خبر: ۲۹۲۰۶۶
۱۲ روز سفر عزیزمحمدی به اروپا چه دستاوردی دارد
‌می‌متالز - در حالی که شرکت بین‌المللی مهندسی ایران «ایریتک» با مشکل شدید مالی و اقتصادی مواجه است، آقای عزیزمحمدی مدیرعامل این شرکت ۱۲ روز با پول بیت‌المال به اروپا سفر کرده است؛ سفری پر هزینه که مشخص نیست چه هدفی و چه توجیهی دارد؟

به گزارش می‌متالز به نقل از بولتن نیوز، در حالی‌ که شرکت بین‌المللی مهندسی ایران «ایریتک» با مشکل شدید مالی و اقتصادی مواجه است، آقای عزیزمحمدی مدیرعامل این شرکت ۱۲ روز با پول بیت‌المال به اروپا سفر کرده است؛ سفری پرهزینه که مشخص نیست چه هدفی و چه توجیهی دارد؟ هر چند که قاعدتاً باید دستاورد و برنامه داشته باشد، اما جهت شفاف سازی لازم است که اطلاع رسانی شود که شرکت با چه مسایلی در خارج کشور و شرکت‌های همکار ایریتک مواجه شده است؟

به گزارش خبرنگار بولتن نیوز، شرکت بین‌المللی مهندسی ایران (ایریتک) به انحا مختلف EPC، EC و EP و PC پیمانکاری بسیاری از ۴۸ طرح بزرگ صنعتی دولت سیزدهم را تصاحب کرده است، شرکتی که با سوء مدیریت جدید به‌ راحتی می‌تواند به پاشنه آشیل دولت سیزدهم بدل شود.

با انتصاب مدیرعامل جدید ایریتک، شاهد اتفاقات جدید سوء مدیریتی بودیم؛ این شرکت ابتدا وارد فاز کم‌تحرکی و سکون شد و حالا با سفر پرهزینه مهندس عزیزمحمدی به اروپا، بحران بی‌پولی این شرکت عمق بیشتری پیدا کرده است.

به اذعان پرسنل و کارمندان شرکت، ایریتک با شرایط سخت مالی مواجه است و به گفته آن‌ها شرکتی که پروژه‌های بسیاری را در کارنامه خود داشته و درآمد‌های بسیار بزرگی کسب می‌کرده است حالا با عدم مدیریت درست، عدم فعالیت و پیش بردن پروژه‌های در دست اقدامش، به ورطه ورشکستگی افتاده است.

سفر مدیرعامل ایریتک به خارج از کشور با چه هدفی انجام شده است؟

بر اساس آخرین آگهی روزنامه رسمی که در تاریخ ششم مرداد ۱۴۰۰ منتشر شده، دولت، سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ صنعتی دولتی، همچنان سهامدار اصلی این شرکت هستند و با ادامه این سوء مدیریت، دولت بیشترین خسارت را از ناتوانی ایریتک در اجرای پروژه‌های ۴۸ گانه متحمل خواهد شد؛ برخی از این پروژه‌ها از آذرماه، زمان انتصاب عزیز محمدی به‌عنوان مدیرعامل ایریتک کمتر از ۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند.

در حالی‌ که شرکت بین‌المللی مهندسی ایران «ایریتک» با مشکل شدید مالی و اقتصادی مواجه است، آقای عزیزمحمدی مدیرعامل این شرکت ۱۲ روز با پول بیت‌المال به اروپا سفرکرده است؛ سفری پرهزینه که مشخص نیست چه هدفی و چه توجیهی دارد؟ هر چند که قاعدتاً باید دستاورد و برنامه داشته باشد، اما جهت شفاف سازی لازم است که اطلاع رسانی شود که شرکت با چه مسایلی در خارج کشور و شرکت‌های همکار ایریتک مواجه شده است؟

منبع: بولتن نیوز

عناوین برگزیده