تاریخ: ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۰:۲۰
کد خبر: ۲۹۲۲۳۷
‌می‌متالز - عضو هیات رئیسه مجلس گفت: کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲، دولت را مکلف کرد در سال آینده هر نوع پرداخت برای حقوق و مزایا یا پروژه‌های کشور را به صورت برخط (آنلاین) حداکثر ظرف یک هفته به مجلس گزارش کند.

به گزارش می‌متالز، حسینعلی حاجی دلیگانی که پیشنهاد دهنده یک الحاق به تبصره ۱۹ بودجه ۱۴۰۲ بود در جمع خبرنگاران در تشریح این پیشنهاد، گفت: براساس این مصوبه مهم تلفیق، وزارت امور اقتصادی و دارایی که خزانه‌داری کشور را در اختیار دارد، مکلف شد هر اعتباری را که براساس قانون برای پروژه‌ها و حقوق و مزایا می‌پردازد، به صورت برخط و روزانه و یا حداکثر ظرف یک هفته به مجلس گزارش کند تا در اختیار نمایندگان قرار گیرد.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین در این مصوبه سازمان برنامه و بودجه هم مکلف شد به گونه‌ای عمل کند که تفاوت درصد تخصیص‌ها به موضوعات مختلف کاهش یابد چرا که اکنون شاهد هستیم مثلا به پروژه‌ای ۱۰ درصد بودجه تخصیص می‌دهند و به پروژه‌ای دیگر ۴۰۰ درصد!

وی اضافه کرد: براساس این مصوبه، سازمان برنامه و بودجه می‌تواند در همه موارد جدول ۷ بودجه ۱۴۰۲ به جز بحث حقوق و مزایا و اعتبارات مربوط به یارانه‌ها و بحران، حداکثر ۲۰ درصد و در جدول متفرقه حداکثر ۳۰ درصد تنظیم‌گری کند و اختلاف تخصیص‌ها نباید بیش از درصد‌های فوق باشد.

عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: یکی از اثرات این مصوبه شفافیت در محل هزینه‌کرد اعتبارات و کاهش جابه جایی تخصیص‌ها است در واقع این مصوبه کمک می‌کند که بودجه سال آینده در شرایط بهتر و عادلانه‌تر تصویب شود که در توسعه کشور اثرات بهتری دارد.

منبع: صدای بورس

عناوین برگزیده