تاریخ: ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۴:۰۶
کد خبر: ۲۹۲۴۸۵
‌می‌متالز - جدیدترین تحقیقات نشان داده‌اند افزایش قیمت انرژی هزینه زندگی مردم را افزایش داده و می‌تواند ۱۴۱ میلیون نفر دیگر را در سراسر جهان وارد فقر شدید کند.

به گزارش می‌متالز، افزایش قیمت انرژی طی یک‌سال گذشته می‌تواند ۱۴۱ میلیون نفر دیگر را در سراسر جهان به‌خاطر بحران بالا رفتن هزینه‌های زندگی وارد فقر شدید کند.

طبق تحقیقاتی که در مجله تخصصی نیچر انرژی منتشر شده، کل هزینه انرژی خانواده‌ها بین ۶۲.۶ و ۱۱۲.۹ درصد افزایش می‌یابد که باعث بالا رفتن ۲.۷ تا ۴.۸ درصدی هزینه زندگی آن‌ها می‌شود.

این گزارش که توسط محققانی از چین، هلند، انگلیس و آمریکا نوشته‌شده تأکید می‌کند ۷۸ تا ۱۴۱ میلیون نفر دیگر به‌خاطر فشار افزایش هزینه‌ها وارد فقر شدید می‌شوند.

بالا رفتن هزینه انرژی علاوه‌بر این‌که تأثیر مستقیمی بر صورت‌حساب انرژی خانواده‌ها می‌گذارد، زنجیره‌های عرضه و کالا‌های مصرفی از جمله مواد غذایی را هم تحت تأثیر قرار می‌دهد.

آژانس بین‌المللی انرژی در پایان سال گذشته میلادی اعلام کرد بحران جهانی انرژی تلاش برای اطمینان از دسترسی تمام مردم دنیا به انرژی ارزان و قابل اطمینان را مخصوصاً در کشور‌های در حال توسعه را تضعیف می‌کند.

آخرین اطلاعات این آژانس نشان می‌دهند تعداد افرادی که در سراسر دنیا بدونه برق زندگی می‌کنند تا حدود ۲۰ میلیون نفر در ۲۰۲۲ افزایش یافته و به ۷۷۵ میلیون رسیده است.

در اقتصاد‌های پیشرفته دنیا هم علی‌رغم کاهش تورم قیمت انرژی بازهم در سال جاری افزایش خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده