تاریخ: ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۶:۲۳
کد خبر: ۲۹۲۴۹۹
‌می‌متالز - معاون امور گمرکی گفت: پس از روسیه‏ راه‌اندازی کریدور سبز گمرکی با چینی‌ها هم در راستای تسهیل در تجارت دو کشور در دستور کار است.

به گزارش می‌متالز، عسگری معاون امور گمرکی گمرک با اشاره به سفر اخیر رییس‌جمهوری کشورمان به چین افزود: پکن هم در مقوله واردات و هم صادرات، شریک بزرگ و مهم تجاری تهران است و هرچقدر که بتوانیم کریدور‌هایی در قالب تفاهم‌نامه‌ها و قرارداد‌ها با گمرک چین ایجاد کنیم که تجار و بازرگانان دو طرف بتوانند با کمترین ایستایی و معظلی کالاهایشان را ترخیص کنند، به‌طور قطع به نفع دو کشور خواهد بود.

عسکری افزود: در حوزه گمرک، عمده مسائل مربوط به واردات کالاها، تجهیزات و مواد اولیه است.

معاون امور گمرکی گمرک ایران تصریح‌کرد: این مساله و ایجاد تسهیلات برای تجار با کشور‌هایی که مراودات و تجارت بالایی با آن‌ها داریم، جزو مواردی است که هم از سوی گمرک و هم سازمان توسعه تجارت در دستور کار است.

وی تاکید کرد: این موضوع و به‌ویژه کاهش هزینه‌های مواد اولیه، تجهیزات، ماشین‌آلات خطوط تولید و ... در کمترین زمان ممکن بین تجار و بازرگانان ایران و چین با ایجاد کریدور سبز گمرکی در دستور کار است.

عسگری افزود اکنون شاهد فعالیت کریدور سبز گمرکی با روس‌ها هستیم و در این زمینه تجار بزرگ کشور به روسیه معرفی شده اند و هر دو گمرک ایران و روسیه تسهیلاتی را در قالب کریدور سبز ارائه می‌کنند.

در سفر اخیر رئیس جمهور به همراه جمعی از وزرا به چین، ۲۰ سند همکاری به امضای مقامات عالیرتبه دو کشور رسید.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده