تاریخ: ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۷:۱۹
کد خبر: ۲۹۲۵۰۳
‌می‌متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی باعث حفظ سرمایه سپرده‌گذاران در بانک‌ها می‌شود.

به گزارش می‌متالز، محمد صفایی؛ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی؛ با اشاره به افزایش سود سپرده‌های بانکی توسط بانک مرکزی گفت: اگر نرخ سود سپرده‌های بانکی افزایش نمی‌یافت، مردم با توجه به تورم سپرده‌های خود را از بانک‌ها بیرون می‌کشیدند و این کار باعث حفظ سپرده‌های آن‌ها در بانک‌ها شد.

وی افزود: واقعیت این است که با توجه به تورم موجود، راه و چاره افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی بود تا از این طریق بتوان پول مردم را در شبکه بانکی نگه داشت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: البته به‌موازات افزایش نرخ سود سپرده‌ها نرخ سود تسهیلات بانکی نیز افزایش یافته که باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که افزایش نرخ سود تسهیلات باعث آسیب زدن به تولید نشود.

صفایی خاطرنشان کرد: البته در کنار افزایش نرخ سود سپرده‌ها باید تدابیر لازم برای کاهش تورم در جامعه نیز اندیشیده و اجرایی شود و مجموعه این عوامل باید در کنار هم دیده شده و به آن عمل شود.

وی در پایان افزود: امیدواریم تا هرچه زودتر در کنار افزایش نرخ سود سپرده‌ها با مهار تورم و مقابله با سودجویی‌ها و سوءاستفاده‌ها در بازار‌های مختلف در کشور شرایط اقتصادی خوبی برای مردم رقم بخورد.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده