تاریخ: ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۱:۱۳
کد خبر: ۲۹۲۵۷۴
‌می‌متالز - بیش از ۵۵ هزار قرارداد آتی به ارزش بیش از ۵۶۳ میلیارد تومان در بازار قرارداد‌های آتی در هفته گذشته معامله شد که به لحاظ حجم افزایش ۵۴ درصدی و از نظر ارزش افزایش ۵۰ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش می‌متالز، تعداد ۵۵ هزار و ۲۳۴ قرارداد آتی به ارزش بیش از ۵۶۳ میلیارد تومان در بازار مشتقه در هفته منتهی به ۲۸ بهمن دست به دست شد. بیشترین سهم معاملات بازار قرارداد‌های آتی به لحاظ حجم متعلق به زعفران با ۳۵ هزار و ۳۶۹ قرارداد به ارزش بیش از ۱۵۷.۵ میلیارد تومان برای ۴ موعد تحویلی اسفند ۱۴۰۱ و اردیبهشت، تیر و شهریور ۱۴۰۲ بود.

برای صندوق طلا نیز ۱۸ هزار و ۵۳۸ قرارداد به ارزش نزدیک ۴۰۲ میلیارد تومان در ۵ موعد تحویلی بهمن ۱۴۰۱ و فروردین، خرداد، مرداد و مهر ۱۴۰۲ در هفته منتهی به ۲۸ بهمن دست به دست شد.

نقره هم با دست به دست شدن هزار و ۳۲۷ قرارداد به ارزش بیش از ۴ میلیارد و ۹۴ میلیون تومان در ۲ موعد تحویلی بهمن و اسفند ۱۴۰۱ روبه رو بود.

زعفران با سهم ۶۴ درصدی در حجم بیشترین سهم را از حجم قرارداد‌های آتی در اختیار داشت و در جایگاه اول ایستاد. به لحاظ ارزشی این دارایی با سهم ۲۸ درصدی از کل معاملات قرارداد‌های آتی در رتبه دوم جای گرفت.

سهم صندوق طلا از حجم معاملات به ۳۴ درصد و از ارزش ۷۱ درصد بود و به این ترتیب صندوق طلا به لحاظ حجم در جایگاه دوم و به لحاظ ارزش در جایگاه اول ایستاد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده