تاریخ: ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۰:۳۴
کد خبر: ۲۹۶۴۶۹
با هدف بررسی وضعیت صنایع استان کرمان
‌می‌متالز - رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در مجتمع فولاد زرند ایرانیان از واحد‌های مختلف این کارخانه بازدید به عمل آورد.

به گزارش می‌متالز، دکترمحمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که صبح امروز (جمعه، ۲۶ اسفندماه) وارد کرمان شده بود، با حرکت به سمت زرند وارد مجتمع فولاد زرند ایرانیان شد و ضمن بازدید از واحد‌های مختلف این کارخانه از نزدیک در جریان عملکرد و فعالیت‌های آن قرار گرفت.

گفتنی است شرکت فولاد زرند ایرانیان در سال ۱۳۸۷ به ثبت رسید و با سرمایه‌گذاری شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) احداث شد. این شرکت دارای کارخانه‌های کنسانتره سنگ آهن، کارخانه گندله سازی سنگ آهن، معدن سنگ آهن جلال آباد، مجتمع‌های کک سازی ۱ و ۲ و پالایشگاه ها، معادن زغال سنگ خمرود و مجتمع فولاد است. از ویژگی‌های بارز این مجتمع نیز استفاده از سیستم CDQ برای خنک کردن کک می‌باشد که سیستمی کاملا زیست محیطی است.

دکترقالیباف در ادامه بازدید خود از این مجتمع فولادی، از کوره‌بلند که محل ذوب کلوخه و سنگ آهن است که در نهایت خروجی آن چدن مذاب است نیز بازدید کرد.

در حاشیه این بازدید دکتر قالیباف پای صحبت‌های کارگران این مجتمع نشست که دغدغه‌های آن‌ها عموما درباره نحوه استخدام و حقوق و دستمزد آن‌ها بود و رئیس مجلس به کارگران قول پیگیری داد.

منبع: خبرگزاری مجلس شورای اسلامی (خانه ملت)

عناوین برگزیده